Wielka Brytania zdrowie

Wybierając się do Wielkiej Brytanii nie musimy się szczepić na żadne choroby, jedyne co jest zalecane przez niektórych lekarzy, to standardowy zestaw: błonica, tężec, polio. Są to jednak jedynie zalecenia, obowiązku nie ma. Służby sanitarne nie wskazują Wielkiej Brytanii jako źródła zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, można więc spokojnie pominąć etap szczepień.
Jeśli przebywamy we Wielkiej Brytanii turystycznie i nie mamy tamtejszego ubezpieczenia, dobrze jest wyrobić sobie przed wyjazdem Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Z tą kartą mamy dostęp do bezpłatnego leczenia na podstawowym poziomie. Zawsze jednak, jeśli istnieje taka możliwość, lepiej jest, gdy ma się dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli bez takiego zlecenia stałoby się coś, co sprawiłoby, ze wymagalibyśmy długotrwałego leczenia, mogłoby się okazać, że zbankrutujemy. Płatne usługi medyczne są w Wielkiej Brytanii dość kosztowne.
Przebywając dłużej i zgłaszając się do pracy, otrzymujemy miejscowy pakiet ubezpieczeniowy. Ułatwia to wiele w kontaktach z brytyjską służbą zdrowia.
Podobnie jak w Polsce do lekarza-specjalisty trzeba otrzymać skierowanie, jednak w nagłych przypadkach można udać się na oddział rachunkowy, by otrzymać pomóc. Musimy tylko mieć ze sobą wymagane dokumenty – dowód tożsamości, kartę EKUZ i kartę od ubezpieczyciela. Do tego ostatniego warto zadzwonić i poinformować jak się sprawy mają. Należy też pamiętać o tym, ze podstawą do zwrotu zapłaconych przez nas pieniędzy jest rachunek, który wystawia szpital.
Za niektóre czynności, np. wypisanie recepty pobierana jest opłata zryczałtowana (w tym przypadku 6,5 funta). Za zabiegi (np. u dentysty) również przyjdzie nam czasem zapłacić. Z takimi problemami najlepiej więc iść do polskiego lekarza.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania pogoda Wielka Brytania kultura Wielka Brytania ceny i zakupy Wielka Brytania galeria Wielka Brytania kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *