Wielka Brytania poradnik turysty

Najważniejsza z rzeczy o których musimy pamiętać, to fakt, że Brytyjczycy mają innego typu gniazdka elektryczne. Brytyjskie wtyczki wyposażone są w trzy bolce, zaś w gniazdku płycie prąd 240 volt. Warto zaopatrzyć się w przejściówki przed wyjazdem, inaczej możemy zapomnieć o podładowaniu komórki czy laptopa.
Przyjeżdżając turystycznie nie potrzebujemy wizy, również paszport jest zbyteczny, jeśli posiadamy aktualny dowód osobisty. Rejestrować musimy się dopiero gdy planujemy podjąć we Wielkiej Brytanii pracę.
Jeśli nie planujemy prowadzić samochodu, to ta informacja niespecjalnie nam się przyda, ale na wszelki wypadek warto pamiętać, że w Wielkiej Brytanii panuje ruch lewostronny.

Jeśli chodzi o internet, to w wielu miejscach takich jak hotele i kawiarnie mamy do dyspozycji internet bezprzewodowy. Oczywiście wypada zamówić choćby kawę.

Przebywając we Wielkiej Brytanii dłuższy czas warto zaopatrzyć się w miejscowy telefon, najtaniej (10 funtów za kartę sim z doładowaniem) wychodzi telefon na kartę. Trzeba też pamiętać, że w niektórych miejscach w Walii i Szkocji możemy nie mieć zasięgu.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania pogoda Wielka Brytania kultura Wielka Brytania ceny i zakupy Wielka Brytania galeria Wielka Brytania kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *