Wielka Brytania Tower of London

Tower of London (zwana też niekiedy London Tower), to średniowieczny zamek królewski, położony w Londynie, na północnym brzegu Tamizy. Tower of London znajduje się w londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets i jest oddzielona od wschodniej części biznesowej dzielnicy City of London, przez otwartą przestrzeń, znaną jako Tower Hill. Między rzeką a Tower jest deptak z widokiem na rzekę, Tower, London Bridge, HMS Belfast (zacumowany u brzegu Tamizy) i London City Hall po drugiej stronie rzeki.

Przez długi czas Tower była twierdzą, jednak w pamięci dzisiejszych Anglików funkcjonuje głównie jako stare więzienie, w którym przetrzymywani wysokiej rangi więźniów, takich jak książęta, a nawet przyszła królowa Anglii, Elżbieta I. Mało kto wie, że Tower była wcześniej rezydencją królewską, aż do początku XVII wieku.

W Tower znajdował się również plac, na którym wykonywano egzekucje i poddawano więźniów torturom. Obecnie są tam wyodrębnione również obiekty muzealne, charakterystyczne dla innych epok, nie tylko z czasów, gdy Tower była twierdza. Ozdobny ganek, skarbiec, zoo, mennica królewska i obserwatorium astronomiczne – to jedne z najciekawszych zabytków Tower.

Każdego roku prawie 2,5 mln turystów zwiedza Tower of London. Twierdze zamieszkują także oswojone kruki. Legenda głosi, że królestwo upadnie, gdy opuszcza one Tower. Wielu wierzy w to, że mają one podcięte skrzydła, aby zapobiec tego rodzaju katastrofie. Nie jest to jednak prawda.
W 1988 roku Tower of London została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania galeria Walia Wielka Brytania poradnik turysty Anglia Wielka Brytania pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.