Wielka Brytania Blackpool

Blackpool to miasto w północno-zachodniej Anglii, będące z jednej strony ośrodkiem przemysłowym, z drugiej zaś popularną miejscowością letniskową. Przemysł, to przede wszystkim znana w całej Wielkiej Brytanii firma Burtons Foods, produkująca popularne herbatniki i inne wyroby cukiernicze. Blackpool kojarzone jest również z przemysłem samochodowym, mieści się tam firma Klarius UK, produkująca podzespoły do budowy samochodów. Jednak znacznie bardziej popularne od tych części są herbatniki.

Turystyczne walory Blackpool, to przede wszystkim nadmorskie położenie, nad brzegami Morza Irlandzkiego. Jako popularny ośrodek letniskowy dla angielskich robotników Blackpool zaczęto postrzegać już na początku XX-wieku. W latach 1900-1950 zbudowano całą infrastrukturę pozwalającą na przyjęcie w sezonie rekordowych liczb turystów. W kolejnych latach rozwijano ją, ale już nie w takim tempie. Szacuje się, że co roku odwiedza to miasto około 10 milionów ludzi.

Wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie port lotniczy Blackpool sprawił, że obecnie o wiele łatwiej dotrzeć tam nawet z bardziej odległych zakątków Wielkiej Brytanii.

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych jest Blackpool Tower, wieża stylizowana na Wieżę Eiffla, z restauracjami, cyrkiem i całą masą dodatkowych rozrywek. Świetnie zagospodarowane są również trzy mola (Centralne, Północne i Południowe), w okolicy których  zlokalizowane są centra handlowe, restauracje i salon gier. Największą atrakcją dla młodszych turystów jest niewątpliwie park rozrywki Pleasure Beach Blackpool, najpopularniejszy obiekt tego typu w Anglii. Znajduje się tam najszybsza kolejka na świecie, osiągająca prędkość ok. 120 kilometrów na godzinę.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania galeria Walia Wielka Brytania poradnik turysty Anglia Wielka Brytania pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.