Wielka Brytania Pałac Buckingham

Pałac Buckingham w Londynie jest jedną z oficjalnych rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej. W pałacu wciąż odbywają się wizyty państwowe i przyjęcia królewskie. Część udostępniona jest również do zwiedzania, jako atrakcja turystyczna, choć nawet w okresie gdy zwiedzanie jest możliwe, nie do wszystkich pomieszczeń turyści mają dostęp.

Określenie „Buckingham Palace” lub po prostu „Palace” jest w angielskich mediach synonimem dla zwrotu „rodzina królewska” lub nawet „królowa”. Jeśli więc mamy do czynienia z „oświadczeniem Pałacu Buckingham”, jest to oficjalne oświadczenie prasowe wydane przez rodzinę królewską.

Najstarszą, średniowieczną częścią pałacu jest miejsce, które dziś jest częścią Dworu Ebury. Obudowanie go przez budynki, które stanowią rdzeń dzisiejszego pałacu, zaczęło się w 1703 roku, kiedy zbudowano pałac dla księcia Buckingham, jednego z największych możnowładców swojej epoki. Pokoje reprezentacyjne znajdują się w środku pałacu, są tam również te regularnie używane przez królową i członków rodziny królewskiej w celach służbowych.

Buckingham Palace jest jednym z największych na świecie i najsłynniejszych budynków. Co roku zwiedza go ponad 50 000 osób. Pałac Buckingham jest otwarte dla widzów w sierpniu i wrześniu, kiedy królowa jest na wakacjach w Szkocji.

Warto przespacerować się w okolice pałacu, ponieważ o 11:30 odbywa się tam tradycyjna zmiana warty. Jeśli trafimy na moment gdy pałac jest dostępny dla zwiedzających, musimy pamęteć jeszcze o bilecie. To koszt około 30 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.