Anglia Birmingham

Miasto Birmingham ma wieloletnią tradycję jako jedno z największych miast przemysłowych. Można to sobie uzmysłowić, patrząc na to jak wiele kanałów przecina różne obszary aglomeracji. W Birmingham jest ich więcej, niż w Wenecji. Stanowią serce brytyjskiego systemu melioracji. W skład aglomeracji Birmingham wchodzą takie miejscowości, jak Coventry, Wolverhampton, Solihull, Tamworth, Dudley, Walsall.
W dzielnicy Bournville, położonej na południowy zachód od centrum, mieści się wielka fabryka tradycyjnej angielskiej czekolady Cadbury. Jest to obecnie jedna z wielu atrakcji turystycznych w Birmingham. Można przyłączyć się do grupy, która z przewodnikiem zwiedza fabrykę.

Ostatnia fabryka samochodów w Birmingham, leżąca w Longbridge, została zamknięta w 2005 roku, przez co zniknęło wiele miejsc pracy. Przez dziesięciolecia właśnie z przemysłem samochodowym najczęściej kojarzono to miasto. Teraz słynne angielskie marki Rover i MG są własnością chińskiej firmy, która kupiła fabrykę.
Z Birmingham pochodzi wiele znanych grup muzycznych, związanych z różnymi gatunkami muzyki. Wśród nich są m.in.: Black Sabbath, Duran Duran, Led Zeppelin, Judas Priest, Napalm Death, The Moody Blues, Electric Light Orchestra i The Streets. W mieście działa też słynna CBSO, czyli City of Birmingham Symphony Orchestra.

Jednymi z najciekawszych zabytków miasta są obiekty sakralne: katedra z XIX wieku i kościół św. Marcina. Interesująca może się wydać również stara fabryka broni. Wielu zwiedzających kieruje też swe kroki w stronę Muzeum J.R.R. Tolkiena.

Warto zobaczyć

Szkocja Chiny Szanghaj Maroko Marakesz Sli Lanka Anuradhapura Malezja Kuala Lumpur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.