Anglia Birmingham

Miasto Birmingham ma wieloletnią tradycję jako jedno z największych miast przemysłowych. Można to sobie uzmysłowić, patrząc na to jak wiele kanałów przecina różne obszary aglomeracji. W Birmingham jest ich więcej, niż w Wenecji. Stanowią serce brytyjskiego systemu melioracji. W skład aglomeracji Birmingham wchodzą takie miejscowości, jak Coventry, Wolverhampton, Solihull, Tamworth, Dudley, Walsall.
W dzielnicy Bournville, położonej na południowy zachód od centrum, mieści się wielka fabryka tradycyjnej angielskiej czekolady Cadbury. Jest to obecnie jedna z wielu atrakcji turystycznych w Birmingham. Można przyłączyć się do grupy, która z przewodnikiem zwiedza fabrykę.

Ostatnia fabryka samochodów w Birmingham, leżąca w Longbridge, została zamknięta w 2005 roku, przez co zniknęło wiele miejsc pracy. Przez dziesięciolecia właśnie z przemysłem samochodowym najczęściej kojarzono to miasto. Teraz słynne angielskie marki Rover i MG są własnością chińskiej firmy, która kupiła fabrykę.
Z Birmingham pochodzi wiele znanych grup muzycznych, związanych z różnymi gatunkami muzyki. Wśród nich są m.in.: Black Sabbath, Duran Duran, Led Zeppelin, Judas Priest, Napalm Death, The Moody Blues, Electric Light Orchestra i The Streets. W mieście działa też słynna CBSO, czyli City of Birmingham Symphony Orchestra.

Jednymi z najciekawszych zabytków miasta są obiekty sakralne: katedra z XIX wieku i kościół św. Marcina. Interesująca może się wydać również stara fabryka broni. Wielu zwiedzających kieruje też swe kroki w stronę Muzeum J.R.R. Tolkiena.

Warto zobaczyć

Szkocja Chiny Szanghaj Maroko Marakesz Sli Lanka Anuradhapura Malezja Kuala Lumpur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *