Więcej konferencji i szkoleń? – Wynajmij sale konferencyjne w Gdyni

Gdy potrzebujesz profesjonalnej, zorganizowanej przestrzeni do zorganizowania spotkania lub imprezy sale konferencyjne Gdynia mogą zapewnić prywatne i wygodne otoczenie dla ważnych dyskusji lub prezentacji, a także pomóc w prowadzeniu produktywnych rozmów. Co więcej, sale biznesowe często wyposażone są w niezbędne udogodnienia, takie jak sprzęt audiowizualny, stoły i krzesła oraz materiały biurowe.

Najem sali konferencyjnych w Gdyni – na co warto zwrócić uwagę?

Wynajmując salę konferencyjną w Gdyni, należy zwrócić baczną uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, zastanów się nad lokalizacją sali. Czy jest ona łatwo dostępna? Czy jest wystarczająco cicha dla Twojego spotkania lub wydarzenia?

Ważne jest również, aby rozważyć wielkość sali. Czy pomieści ona wygodnie wszystkich Twoich gości? Możesz także sprawdzić, czy sala jest wyposażona w sprzęt audiowizualny i inne udogodnienia, takie jak dostęp do Wi-Fi czy usługi cateringowe.

Na koniec upewnij się, że wiesz, jakie opłaty są związane z rezerwacją sali konferencyjnej. Obejmuje to wszelkie depozyty lub dodatkowe koszty, które mogą być związane z wynajmem przestrzeni. Zwracając uwagę na te szczegóły, możesz zapewnić sobie udane spotkanie lub wydarzenie w wynajętej sali konferencyjnej.

Czym powinna wyróżniać się dobra sala na konferencję?

Dobra sala konferencyjna w Gdyni musi być przestronna, wygodna i uniwersalna. Powinna być wyposażona w nowoczesne technologie, takie jak projektor, tablica, komputery i Wi-Fi. Meble powinny być ustawione w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy mogli łatwo i wyraźnie ze sobą współdziałać.

Dodatkowo warto, aby miała dużo naturalnego lub sztucznego światła, aby wszyscy w pomieszczeniu mogli się dobrze widzieć. Akustyka także musi być doskonała, aby nie było niepotrzebnych zakłóceń w postaci hałasu.

Ponadto, temperatura otoczenia powinna być komfortowa dla wszystkich obecnych w pomieszczeniu, a klimatyzacja dostępna w razie potrzeby. Dobre sale biznesowe muszą mieć także odpowiednią przestrzeń do przechowywania wszelkich dokumentów lub materiałów, które mogą wymagać odniesienia podczas spotkania.

Jakie są korzyści wynajęcia dużej sali biznesowej?

Wynajem dużej sali biznesowej na terenie Gdyni może zapewnić wiele korzyści dla każdej firmy. Najbardziej oczywistą zaletą jest dostępność większej przestrzeni, dzięki czemu firmy mogą organizować wydarzenia, takie jak konferencje, targi i inne spotkania firmowe.

Wynajęcie większego miejsca konferencyjnego pozwala również firmom stworzyć bardziej profesjonalną atmosferę, jednocześnie zwiększając potencjał przyciągania większej liczby uczestników. Ponadto wynajem dużej sali daje firmom większą elastyczność w zakresie układu, opcji dekoracji i innych szczegółów wydarzenia, które mogą nie być możliwe w przypadku obiektów wewnętrznych. Wynajmując dużą salę konferencyjną, firmy mogą uzyskać dostęp do dodatkowych zasobów i narzędzi, które pomogą im osiągnąć swoje cele, jednocześnie oszczędzając pieniądze, co jest znaczące dla każdego przedsiębiorstwa.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://nadmorski.pl/business-positive/centrum-konferencyjne/sale-konferencyjne/

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Targi ślubne – dlaczego warto tam być?

Planowanie wesela to bardzo czasochłonne zajęcie. Przygotowanie wymarzonego ślubu wymaga wybrania odpowiedniej sali, dekoracji, zespołu muzycznego i fotografa. Te wszystkie czynności musisz wykonać na co najmniej rok przed wyznaczoną datą wesela, ponieważ później będzie Ci trudno znaleźć wolne terminy u znanych i cenionych wykonawców. Jeśli chcesz szybko zdobyć dobre rozeznanie w tej branży, to koniecznie wybierz się na targi ślubne organizowane w hotelu Grand Chotowa. A dlaczego warto tam być?

Targi ślubne – co możesz zyskać?

Targi ślubne to niepowtarzalna okazja, żeby zapoznać się z najnowszymi trendami w branży weselnej. Na miejscu spotkasz firmy, które zajmują się dekoracjami, przygotowaniem zaproszeń, szyciem sukien i garniturów, oprawą muzyczną i ślubną biżuterią. Specjaliści zaprezentują Ci swoją ofertę i doradzą ciekawe rozwiązania. Przy poszczególnych stanowiskach znajdziesz próbki produktów, dzięki którym przekonasz się, czy są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli szukasz sukienki, butów lub bielizny, to na targach ślubnych możesz oglądać i przymierzać do woli wyroby od znanych i cenionych stylistów. Jest to też miejsce, gdzie poznasz inne pary, z którymi możesz wymienić się pomysłami i spostrzeżeniami. Na targach ślubnych znajdziesz wiele inspiracji, dzięki którym z łatwością zaplanujesz swoje wesele.

Targi ślubne w Grand Chotowa – dlaczego warto?

Targi ślubne w hotelu Grand Chotowa odbywają się dnia 15.01.2023 r. w przestronnej i dobrze oświetlonej sali. Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga rzeszę wystawców i przyszłych par młodych. Na miejscu na wszystkich gości będą czekały liczne udogodnienia i ciekawe atrakcje. Uczestnictwo w targach ślubnych to doskonały sposób, by zdobyć namiary do specjalistów, którzy pomogą Ci przygotować piękne i niezapomniane wesele. Biorąc udział w tym wydarzeniu, zaoszczędzisz czas na żmudnych poszukiwaniach wykonawców, wzorów i fasonów. Na targach z łatwością porównasz między sobą różne opcje tych samych usług, co pozwoli Ci podjąć świadomą i przede wszystkim dobrą decyzję. Na miejscu panuje przyjazna atmosfera, a organizatorzy dokładają wszelkich starań, by wydarzenie spełniało oczekiwania zgromadzonych gości.

Targi ślubne – o czym warto pamiętać?

Podczas targów ślubnych w hotelu Grand Chotowa możesz zdobyć wiele cennych informacji na temat organizacji ślubu i wesela. Dlatego na takie wydarzenie koniecznie zabierz ze sobą organizer ślubny i długopis. Dobrym pomysłem będzie również gromadzenie broszur informacyjnych od poszczególnych wykonawców, na których znajdziesz dane kontaktowe, adresy stron internetowych i profili na Facebooku. Pozyskane informacje możesz w spokoju przeanalizować w domu, gdzie jeszcze raz przejrzysz ofertę poszczególnych firm. Planując wesele, zapewne masz konkretne oczekiwania i ściśle ustalony budżet. W trakcie targów ślubnych możesz sprawdzić, czy to Twoje założenia są realistyczne i mieszczą się w określonych widełkach finansowych. Jest to także doskonała okazja, by porozmawiać z wystawcami, którzy chętnie udzielą Ci praktycznych wskazówek i podpowiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę, organizując wesele. 

Udział w targach ślubnych znacznie ułatwia zaplanowanie wymarzonego ślubu. Zanim wybierzesz się na targi, przygotuj sobie listę pytań i zagadnień, żeby będąc na miejscu, o niczym nie zapomnieć. Na to wydarzenie możesz pojechać z narzeczonym, mamą, przyjaciółką lub świadkową. Razem na pewno uda Wam się znaleźć ciekawe propozycje, dzięki którym Twoje wesele będzie wyjątkowo udane. 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Organizacja konferencji na Mazurach – co warto wiedzieć?

Mazury to region Polski, który słynie z malowniczych krajobrazów, jezior i rzek, a także z licznych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. To właśnie tutaj, w otoczeniu przyrody i z dala od zgiełku miasta, można zorganizować udane i niezapomniane konferencje. Organizacja konferencji na Mazurach to nie lada wyzwanie, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i dobremu planowaniu, można zapewnić uczestnikom nie tylko miejsce do wypoczynku i relaksu, ale również atrakcyjne programy i ciekawe prelekcje. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej poszczególnym elementom składającym się na organizację konferencji na Mazurach i podpowiemy, na co warto zwracać szczególną uwagę, aby impreza przebiegła bez zakłóceń i zadowoliła wszystkich uczestników.

Dlaczego warto wybrać Mazury jako miejsce konferencji?

Z pewnością zastanawiasz się czy konferencje na Mazurach są dobrym pomysłem. Dlatego też warto wyjaśnić, dlaczego tak właśnie jest.

Mazury są uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, a ich malownicze krajobrazy i czyste jeziora stanowią idealne tło dla różnego rodzaju wydarzeń, w tym konferencji. Region ten oferuje szeroką gamę atrakcji turystycznych, takich jak rejsy po jeziorach, wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe, co sprawia, że może być doskonałym miejscem do zorganizowania konferencji integracyjnej dla uczestników.

Mazury to również region o bogatej historii i kulturze, co sprawia, że może być interesującym miejscem dla uczestników konferencji z różnych dziedzin. W okolicy znajdują się zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamki czy muzea, które mogą stanowić dodatkową atrakcję dla uczestników konferencji.

Ponadto region ten oferuje szeroki wybór miejsc noclegowych, od luksusowych hoteli po komfortowe domki letniskowe, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce zarówno dla małych, jak i dużych grup uczestników. W okolicy dostępne są również liczne restauracje i bary, oferujące różnorodne potrawy i napoje, co sprawia, że uczestnicy konferencji mogą korzystać z szerokiego wyboru opcji gastronomicznych.

Jak wybrać dobry hotel na konferencję?

Aby wybrać dobry hotel na konferencję, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 1. Lokalizacja: Hotel powinien być łatwo dostępny dla uczestników konferencji, a także znajdować się w pobliżu atrakcji turystycznych i restauracji.
 2. Wielkość: Hotel powinien mieć odpowiednią liczbę pokoi i sal konferencyjnych dla uczestników konferencji.
 3. Wyposażenie: Hotel powinien mieć wystarczające wyposażenie, takie jak projektory, ekrany, rzutniki, sprzęt nagłaśniający itp., aby umożliwić sprawne przeprowadzenie konferencji.
 4. Oceny: Może być również pomocne sprawdzenie opinii innych gości o hotelu na różnych stronach internetowych lub serwisach ocen.

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Wakacje 2023 na jachcie we Włoszech – czarter wyszukaj jeszcze zimą!

Bella Italia, czyli piękne Włochy, to idealne określenie, które charakteryzuje ten kraj znajdujący się na Półwyspie Apenińskim pomiędzy morzami: Śródziemnym, Jońskim, Tyrreńskim oraz Adriatyckim. Rejon ten to doskonały wybór na wynajem łodzi i żeglugę wzdłuż zróżnicowanego wybrzeża. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej wyczarterować jacht oraz dlaczego warto to zrobić zimą!

Europejska perła renesansu

Każdy z nas kojarzy Włochy jako kolebkę renesansu w Europie. To właśnie ten kraj cieszy się bogatą tradycją artystyczną. We włoskich miasteczkach, które już w tamtych czasach były wyjątkowo atrakcyjne, mieszkało wielu zamożnych kupców, książąt czy ważnych duchownych.

Kupcy inwestowali niemały majątek, aby pozostawić po sobie spuściznę w postaci rzeźby, obrazu, rodzinnej kaplicy, a nawet pałacu. Dzięki temu do Italii emigrowało sporo artystów z całej Europy, gdzie pozostawali już do końca swojego życia.

A może czarter jachtu we Włoszech?

Italia, państwo o charakterystycznym kształcie buta, wyróżnia się także ogromnie zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oraz nieregularną linią brzegową, wśród której ukrytych jest wiele zatoczek i wysepek. Czarter jachtów we Włoszech to idealny wybór, jeżeli jesteś miłośnikiem żeglarstwa, zapierających dech w piersiach widoków oraz architektonicznych renesansowych perełek. To doskonały pomysł na wyjątkowe wakacje z nutką luksusu.

Jak wyczarterować jacht i dlaczego warto dokonać rezerwacji zimą?

Żeglowanie we Włoszech to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zwiedzić wiele ciekawych zakątków włoskiego wybrzeża, np. Cinque Terre, a także pływać wśród urokliwych wysp Liparyjskich, Elby, Sycylii, Sardynii i Capri. Ponadto dzięki żegludze możemy poczuć się całkowicie swobodnie, z dala od miejskiego zgiełku i tłocznych turystycznych miejsc. Rezerwacji warto dokonać już w sezonie zimowym. Mamy wtedy gwarancję dużego wyboru łodzi oraz terminów. Z rezerwacją nie warto zwlekać, ponieważ najlepsze oferty wyprzedają się już w miesiącach jesiennych, zaraz po zakończonym sezonie letnim.

Od czego zacząć?

Wynajem jachtu należy rozpocząć od zaplanowania terminu czarteru. Warto przy tym pamiętać, że wynajem łodzi w większości europejskich kurortów odbywa się w systemie tygodniowym od soboty do soboty. Po ustaleniu odpowiedniego terminu przychodzi czas na wybór łodzi. Tutaj należy odpowiedzieć sobie na parę pytań. Po pierwsze, ile osób będzie żeglowało. Od tego będzie zależeć wielkość łodzi. Po drugie, jak ma być wyposażona żaglówka. To dość istotna kwestia, ponieważ za wiele dodatkowych elementów wyposażenia należy dodatkowo zapłacić.

Czy potrzebny jest skipper?

Kolejnym ważnym aspektem przy wynajmie łodzi jest wynajem skipera. Skiper, czyli kapitan jachtu, to osoba, która będzie kierowała naszą żeglugą. W przypadku gdy masz małe doświadczenie w żegludze morskiej albo nie posiadasz uprawnień (patent sternika jachtowego lub starszego sternika motorowodnego) wynajem skippera będzie obowiązkowy.

Gdzie wyczarterować jacht?

Kolejne pytanie, jakie może Ci się nasunąć podczas podejmowania decyzji o wynajmie łodzi to: w jaki sposób najlepiej wyczarterować jacht? Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących czarter jachtów we Włoszech, które pośredniczą w wynajmie i mają szeroką bazę armatorów w różnych lokalizacjach. Więcej na temat czarteru jachtów we Włoszech możesz przeczytać pod tym linkiem: https://globtourist.com/czarter-jachtow/wlochy/.

Wystarczy wskazać w wyszukiwarce czarterów interesujący nas region, termin oraz ilość osób, a następnie wybrać jacht, którym chcemy żeglować. To najprostszy sposób na dokonanie rezerwacji jachtu jeszcze zimą.

Nie zwlekaj z rezerwacją

Jeżeli planujesz w przyszłym sezonie letnim udać się w podróż swojego życia, jaką będzie żegluga po włoskich akwenach wodnych, warto już teraz dokonać rezerwacji czarteru. Okres zimowy to idealny czas na znalezienie odpowiedniego jachtu. Co więcej, w trakcie sezonu zimowego ceny czarterów są zdecydowanie niższe niż przed samym sezonem urlopowym, a wybór jachtów jest o wiele większy. Dlatego też nie zwlekaj zbyt długo. Zbierz rodzinę i znajomych i wyrusz w podróż po włoskich marinach!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Malediwy pogoda. Kiedy polecieć?

Malediwy to państwo wyspiarskie położone w Azji Południowej na Oceanie Indyjskim. Są położone około pół tysiąca kilometrów na zachód od południowego krańca Indii. Malediwy to 1 200 prawdziwie rajskich wysp z pięknymi plażami i ciepłą, lazurową wodą. Jeśli ktoś marzy o egzotycznych wakacjach w pięknym miejscu Malediwy będą prawdziwym hitem. Kiedy najlepiej jechać na Malediwy? Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim pogodę.

Kiedy jechać na Malediwy?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Malediwy, warto poznać różnice klimatyczne, które występują przez cały rok. Wyspy znajdują się w strefie klimatu równikowego, dlatego jest tu ciepło praktycznie przez cały rok. Nie ma takiej zimy jak my na naszej szerokości geograficznej. Nie oznacza to jednak, że przez cały rok panuje tylko dobra słoneczna pogoda. Malediwy to kraje deszczowe, pada kilka miesięcy w roku. Oczywiście trzeba też wiedzieć, że pora deszczowa nie oznacza ciągłych opadów. Deszcze są nagłe, intensywne i gwałtowne. Jednak zwykle trwają godzinę lub dwie, po czym słońce wschodzi niemal natychmiast i jest ładna pogoda. Z drugiej strony, pora deszczowa na Malediwach wpływa na ceny w hotelach i innych atrakcjach turystycznych. Pora sucha będzie najlepszym momentem na wylot na Malediwy. Temperatura wody i temperatury powietrza jest wyższa. 

Ryzyko opadów na Malediwach

Najwyższe opady na Malediwach odnotowuje się w porze deszczowej, czyli od maja do października. Podczas w tych miesiącach występuje od 200 do 270 mm deszczu. Najczęstsze opady występują w nocy wczesnym rankiem, a piasek wysycha dość szybko, co nie zakłóca odpoczynku. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Malediwy mają dość wysoką wilgotność prawie przez cały rok w porównaniu do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. To dzięki niej atole są cudownie pełne pięknej i bujnej roślinności. Nie jest to jednak problem praktycznie przez cały rok. Nawet w lipcu lub sierpniu, w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa, to nie stanowi problemu, pozwala na swobodny relaks.

Opady deszczu na Malediwach

Opady są stałym elementem klimatu na Malediwach. Nawet w najlepszych miesiącach na podróże zdarzają się deszcze. Pada najczęściej w nocy lub bardzo wcześnie rano i przez bardzo krótki czas. W miesiącach letnich deszcze mogą występować również w ciągu dnia, ale są one bardzo krótkie. Odpływy i odpływy na Malediwach zmieniają się w przybliżeniu od 4 do 6 godzin, ale to nie utrudnia pływania w oceanie. Różnice w poziomie wody nie przekraczają jednego metra. Pływy mogą być nieco wytrwałe dla tych, którzy chcą obserwować rafę koralową.

Dowiedz się więcej o pogodzie na Malediwach: https://turystycznyninja.pl/kiedy-na-malediwy/

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Wakacje w Azji – najpopularniejsze kierunki

Azja to największy kontynent na ziemi. Sąsiaduje ona z Europą od zachodu, a z Afryką od południowego zachodu. Jest to kontynent wielkich geograficznych kontrastów. W Azji występuje wiele obszarów oraz cech środowiska przyrodniczego, które są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Poprzez swoją wyjątkowość państwa należące do tego kontynentu zachęcają turystów corocznie do odwiedzenia ich na wakacjach.

Na co zwrócić uwagę

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych aspektów, które trzeba brać pod uwagę przy wyprawie do Azji. Po zapoznaniu się z nimi, będziesz wiedział, jak zaplanować swój wypoczynek na tym kontynencie.

Forma wypoczynku

Rozważ, czy zależy Tobie na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu miejsc kultury oraz wielu innych atrakcji w państwach azjatyckich, czy wolisz odpocząć w przyjaznym apartamencie i spędzić czas w ciszy, a także spokoju Idealnym miejscem dla osób pracujących jest luksusowy hotel, w którym będziesz mógł w pełni zrelaksować się i oddać własnym przyjemnościom w miłej atmosferze. Jeżeli nauka jest dla Ciebie ważna, poszukaj odpowiedni dla Ciebie kurs dietetyki lub inny,  który Cię zaciekawi.  

Miejsce pobytu

Ważną kwestią dla osób wyjeżdżających za granicę jest miejsce zakwaterowania. Jeżeli cena nie stanowi dla Ciebie przeszkody, a chcesz mieć pewność komfortowego wypoczynku w przyjemnym miejscu, to najlepszą opcją będzie dla Ciebie hotel SPA. W sytuacji jeśli celem Twojej wyprawy do krajów azjatyckich jest zwiedzanie i poznawanie wyjątkowych miejsc kultury, wystarczający będzie apartament lub hostel. Zwróć także uwagę na wyżywienie, jeśli jest ono dla Ciebie istotne podczas pobytu w Azji.

Warunki pogodowe

Piękna i słoneczna pogoda jest dla większości z podróżujących podstawą udanego wypoczynku. Warto wiedzieć, że kiedy u nas trwają wakacje, w Azji co roku panuje pora deszczowa. Temperatura cały czas utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, lecz w każdej chwili może spaść gwałtowna ulewa, która uniemożliwi nawet wyjście z hotelu. Jednak każda pora roku jest dobra, aby zwiedzać Azję. Skuteczne przewidywanie pogody w tropikach jest praktycznie niemożliwe, więc naszym zadaniem jest dostosowanie się do  warunków atmosferycznych i dopasowywanie rodzajów aktywności do panującej danego dnia aury.

Wycieczka z przewodnikiem

Przed wyjazdem zastanów się,, czy potrzebujesz przewodnika podczas  swojej wycieczki do Azji. Jeżeli chcesz poznać dużo ciekawostek historycznych i interesujących faktów na temat państwa, w którym znajdujesz się na swoich wakacjach, to będzie to dobrym pomysłem. Podczas zwiedzania warto będzie mieć osobę, która w profesjonalny sposób oprowadzi nas po danym miejscu i pomoże nam w przełamaniu bariery językowej.

Tajlandia

Zjawiskowe krajobrazy, piękne białe plaże, fascynujące zabytki i buddyjskie świątynie to tylko część atrakcji, których doświadczymy w Tajlandii. Na wakacjach w tym azjatyckim kraju czekają nas gościnni i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy, którzy ciepło nas powitają. Styczeń jest świetnym terminem, aby odwiedzić to państwo, ponieważ w tym miesiącu w wielu zakątkach Azji panuje pora sucha. Nie ma to znaczenia, na który region się zdecydujemy. Zarówno Bangkok, Phuket, czy inne popularne kierunki w Tajlandii zagwarantują nam doskonałe warunki do zwiedzania, plażowania, czy innych wybranych form aktywności.

Indonezja

Cudowne plaże, potężne wulkany oraz jedyne w swoim rodzaju krajobrazy dżungli to tylko część z atrakcji czekających nas w Indonezji. Na wakacjach w tym kraju ujrzymy nie tylko przepiękne widoki, ale także doświadczymy innych interesujących nas aktywności, takich jak :obserwacja zwierząt, nurkowanie, plażowanie i wspinaczka. Idealnym miesiącem na podróż do tego państwa znajdującego się w Azji jest czerwiec. W tym okresie na Lombok czy Bali możemy spodziewać się średnich temperatur rzędu 26 stopni Celsjusza, ale prawdopodobne są także upały, kiedy temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza.

Singapur

Imponujące nowoczesnością państwo, posiadające liczne drapacze chmur, a także futurystyczne budowle i luksusowe domy. Jedną z najważniejszych atrakcji Singapuru są ogrody botaniczne „Gardens by the Bay”, które są wpisane na listę UNESCO. Dla miłośników tropikalnych upałów najlepszym miesiącem na wyjazd do tego kraju będzie lipiec. Możemy wtedy skosztować wielu specjałów azjatyckiej kuchni, a także specjalnej wyprzedaży „Great Singapore Sale”. Warto zaznaczyć, że Singapur jest drugim po Japonii najbardziej rozwiniętym państwem w Azji.

Malezja

Kraj, który fascynuje, zadziwia i co roku przyciąga coraz więcej turystów. Malezja położona częściowo na Półwyspie Malajskim jest krajem kontrastów i smaków prawdziwej Azji. Typowe struktury budowlane miast dla tego kontynentu, lasy tropikalne i piękne krajobrazy to tylko niektóre z atrakcji tego państwa. Dobrym miesiącem na wyjazd do Malezji będzie listopad, ponieważ wtedy zaczyna się sezon turystyczny na wyspach, a także plażach zachodniego wybrzeża.

Japonia

Pachnąca kwitnącą wiśnią, z jednej strony przywiązana do tradycji, a z drugiej bardzo nowoczesna i podążająca za trendami. Japonia to przede wszystkim kolorowe orgiami, tajemnicze gejsze i miejscowe przysmaki. Na pierwszy plan wysuwa się stolica i największe miasto tego państwa – Tokio, a także Kioto, czyli dawna siedziba cesarzy. Imponujące ogrody, legendarna góra Fuji i świątynie zen sprawią, że pokochasz „Kraj kwitnącej wiśni”. Piękne krajobrazy  i kolorowa sceneria, jaką napotykasz w Japonii praktycznie na każdym kroku, są głównymi z czynników, dla których tak często wybieramy najbardziej rozwinięte państwo w Azji, jako cel naszej wakacyjnej podróży.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Gdzie warto pojechać w USA?

Istnieje wiele spektakularnych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych, ogromnym kraju, w którym znajdziesz metropolie, takie jak Nowy Jork, cuda natury, które pozostawią cię bez słów, jak Park Narodowy Yellowstone, lub wycieczki samochodem lub motocyklem, aby poznać najgłębszą Amerykę poprzez drogi takie, jak legendarna Route 66.

Nowy Jork

Nowy Jork, nazywany miastem drapaczy chmur, miastem asfaltu i miastem, które nigdy nie śpi, jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych, które nigdy nie zawodzi i zawsze przekracza wszelkie oczekiwania.

Jeśli będziesz w mieście po raz pierwszy, polecamy przeznaczyć od 7 do 10 dni, aby poznać jego najsłynniejsze budynki i atrakcje, takie jak Empire State Building, Central Park, Broadway, Times Square czy Statua Wolności, a także, aby zgubić się w najbardziej autentycznych dzielnicach miasta, takich jak Harlem, Queens czy Brooklyn, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy nowojorczyk. Najlepsze w Nowym Jorku jest to, że niezależnie od tego, ile razy go odwiedzisz, zawsze znajdzie się coś nowego, co cię zaskoczy, od muzeum, spektaklu teatralnego lub musicalu, sklepu z designerskimi przedmiotami, oryginalnej kawiarni lub nowego punktu widokowego, co sprawia, że jest to niesamowicie wciągające miasto.

Legendarna droga 66

Kolejną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Stanach Zjednoczonych jest ukończenie Route 66 w ciągu około dwóch tygodni, samochodem, motocyklem lub campervanem, która biegnie od miasta Chicago do Santa Monica Pier w Los Angeles, na trasie liczącej prawie 4000 kilometrów. Z ponad 100-letnią historią i uważana za jedną z legendarnych podróży, którą chciałby odbyć każdy podróżnik, ta legendarna trasa przechodzi przez kilka odcinków starej „Main Street of America”, gdzie wciąż pozostają motele, stacje benzynowe i przydrożne kawiarnie, z tym samym wystrojem z lat 50. ubiegłego wieku, nadając jej autentyczny charakter, chociaż trasa jest również nastawiona na turystykę.

Koniec drogi 66

Wielki Kanion Kolorado

Ten ogromny kanion, który ma od 6 do 40 kilometrów szerokości i osiąga głębokość ponad 1500 metrów, powstał w wyniku erozji rzeki Kolorado na przestrzeni milionów lat.

Obecnie Wielki Kanion Kolorado jest podzielony na trzy obszary możliwe do odwiedzenia i chociaż najbardziej popularny jest South Rim, ponieważ skupia najwięcej punktów zainteresowania, jeśli przyjeżdżasz z Las Vegas, wygodniej jest odwiedzić obszar West Rim, położony zaledwie dwie godziny drogi od miasta, oferujący niesamowity punkt widokowy „Skywalk” – przezroczystą platformą, która zwisa z klifu. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, możesz zostawić go na jednym z parkingów i skorzystać z dedykowanego transportu w parku, który zatrzymuje się w różnych punktach widokowych.

Park Narodowy Yellowstone

Park Yellowstone, najstarszy park narodowy w USA i jeden z wielkich cudów natury na świecie. Możesz tam na własne oczy zobaczyć gejzery, gorące źródła, wrzące baseny błotne, fumarole i kaniony. Zwiedzenie tej gigantycznej kaldery wulkanicznej zajmie Ci około 4-5 dni, a do najważniejszych atrakcji należą Old Faihtful Geyser, Grand Prismatic, Lower Falls lub Great Falls oraz wapienne tarasy Mammoth Hot Springs. Wyjątkowe jest również doświadczenie napotkania stad bizonów, a nawet niedźwiedzi.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Ulubiony sposób na Wakacje Polaków: rejs w Chorwacji

Rejs w chorwacji

Rejs w Chorwacji? Czy to dla Ciebie? Chcesz spędzić następne wakacje w Europie, ale nie wiesz, gdzie wyjechać i co robić? Rejs w Chorwacji może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli chcesz wypocząć na wodzie w najlepszy możliwy sposób.

Dlaczego warto wybrać rejs w Chorwacji?

Rejs w Chorwacji z załogą jest naprawdę dobrym sposobem wypoczynku. Nie musisz przebywać w tłumie ludzi, aby skorzystać z plaży, możesz dostać się tam, gdzie nikogo nie ma a przy tym oglądać piękne widoki przez cały dzień!

Rejs to odpowiedni sposób na wakacje dla tych którzy chcą odpocząć na wodzie bez przejmowania się żeglugą ponieważ na rejsie zawsze znajduje się sternik. Sternik to osoba która zajmuje się żeglugą i sprawia że twój urlop na wodzie staje się przyjemny. Skipper także może Ci doradzić jeśli chodzi o miejsca które warto zobaczyć. Poza tym, nie musisz posiadać patentu aby cieszyć się tym rodzajem odpoczynku. 

Decydując się na rejs w Chorwacji, będziesz mieć bardzo dużą swobodę, jeśli chodzi o wybór regionów, ponieważ wszystkie są naprawdę urocze i zachwycą Cię.  

Nie bez powodu Chorwacja jest ulubionym kierunkiem podróży Polaków!

Takie regiony jak na przykład Dalmacja, Istria lub Kvarner to miejsca, które z pewnością zechcesz zobaczyć. To piękne regiony szczególnie jeśli kochasz zieleń i przyrodę.

Kiedy warto wybrać rejs w Chorwacji?

W Chorwacji, podobnie jak wszędzie indziej na Morzu Śródziemnym, okres żeglarski trwa bardzo dlugo.

Rejs w Chorwacji warto rozważyć w okresie żeglarskim, aby skorzystać z najlepszych warunków, czyli najlepiej od końca kwietnia do października. 

A co z kosztami?

Niektórzy mogą się obawiać, że rejs może sporo kosztować…, ale wcale nie musi być o wiele drożej niż w hotelu. Poza tym możesz doznać więcej prywatności, nie stoisz w jednym miejscu i cały czas jesteś na wodzie… Czy istnieje więc lepszy sposób na spędzenie wakacji?

Sprawdź szeroką ofertę rejsów w Chorwacji, rejsów ze skipperem, rejsów z załogą na globesailor.pl

 

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Do jakiego kraju warto się wybrać, by ćwiczyć sztuki walki?

Jeśli szukasz, gdzie znajdują się najlepsze zagraniczne szkoły sztuk walki, z pewnością nie przychodzi ci od razu na myśl podróż w dalekie zakątki świata. W końcu prawie każdy kraj ma swoje wiarygodne stowarzyszenia sztuk walki, które promują różne dyscypliny i są powiązane z organizacjami z innych państw. Rozpoczęcie praktyki z rodzinnego miasta jest z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ lokalne treningi przynoszą ogromne korzyści. Zaliczyć do nich można regularność ćwiczeń, poszerzanie znajomości i mniejsze koszty. Przez wiele lat sztuki walki wyewoluowały różne style i techniki, z różnych części świata. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny sposób szkolenia i nauki. W tym poście przedstawiamy, jakie sztuki walki za granicą są najpopularniejsze i gdzie warto się udać, aby doskonalić swoje umiejętności.

Sztuki walki za granicą w Chinach

Sztuki walki kojarzą się oczywiście z kierunkiem wschodnim. To tam powstało najwięcej odmian jak np. Kung Fu, Tai-Chi, Karate i Muay Thai. Omówienie sztuk walki za granicą zaczniemy zatem od Chin, gdzie odgrywają one ogromną rolę w większości chińskich filmów, zwłaszcza tych pełnych akcji i przygód. Na przestrzeni wieków w tym kraju rozwinęły się różne style walki. Te style często należą do rodziny, szkoły lub sekty sztuk walki. Ćwiczenia fizyczne inspirowane są legendami, religiami i chińską filozofią. Istnieją style, które skupiają się na tym, co wewnętrzne, czyli przepływie energii lub sile życiowej osoby; inne style skupiają się na tym, co zewnętrzne, co obejmuje wydolność sercowo-naczyniową i poprawę funkcji mięśni.

Dwie popularne sztuki walki za granicą, a dokładniej w omawianych Chinach to Shaolin Kung Fu i Wushu. Udział Shaolin w walce został poświadczony w czasie, gdy mnisi Shaolin musieli bronić swojego klasztoru przed bandytami. Z kolei Wushu powstało w połowie XX wieku. Jakie są najlepsze zagraniczne szkoły sztuk walki w Chinach?

 • SHaolin Temple Kunming,
 • Rising Dragon Martial Arts School,
 • Maling Shaolin Kung Fu Academy,
 • Qufu Shaolin Kung Fu School.

Sztuki walki za granicą cieszą się sporą popularnością ze względu na możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod nadzorem najlepszych nauczycieli. Lata praktyki i godziny wylanego potu na matach „produkują” doświadczonych sportowców, którzy rywalizują w różnych sztukach walk m.in. na Igrzyskach i Mistrzostwach Świata, a te można obstawiać na przykład u bukmachera eWinner. Posiada on najlepszą ofertę na rozmaite sztuki walki i możliwość betowania na żywo. Liczne pozytywne eWinner opinie potwierdzają, że warto zarejestrować konto w tym serwisie i skorzystać z bonusu powitalnego.

Japonia

Japonia, sąsiadujący z Chinami kraj, jest również doskonałym miejscem za granicą do trenowania sztuk walki. Kraj ten ma mieszankę starych i nowych stylów, których możesz się uczyć. To dom dla fanatyków judo, karate i aikido, wraz z najlepszymi zagranicznymi szkołami sztuk walki i tysiącami stylów. Historię japońskich sztuk walki można znaleźć w czasach systemu kastowego i samurajów, ponieważ ograniczali oni użycie broni w społeczeństwie.

Jedną z głównych szkół sztuk walki w Japonii jest Koryū. Koryū uważany jest za tradycyjną formę sztuk walki, a jego głównym przeznaczeniem było wykorzystanie na wojnie. Niektóre sporty w ramach koryū to sumo, jujutsu i kenjutsu. Do najlepszych zagranicznych szkół sztuk walki w Japonii należą:

 • Kodokan Judo Institute,
 • Kyokushin Training Hall,
 • Japan Karate Association.

Korea południowa

Koreańskie sztuki walki zaczęły swoją historię jako praktyka w wojsku. Z czasem ludność dostosowała metody walki do rekreacji i rozwoju osobistego. Do najpopularniejszych koreańskich sztuk walki należą taekwondo, hapkido, ssireum i taekkyon.

Taekwondo posiada obecnie tytuł najbardziej udanej koreańskiej sztuki walki. Mówi się, że praktykuje ją ponad 70 milionów ludzi na całym świecie. Jest to również jedna z najważniejszych dyscyplin na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich, Igrzyskach Wspólnoty Narodów i Igrzyskach Olimpijskich.

Podobnie jak w większości sztuk walki, kolorowe pasy są prezentowane uczniom, aby pokazać ich postępy w nauce Taekwondo, a celem jest uzyskanie czarnego pasa. Każdy pas oznacza poziom umiejętności. Najlepsze zagraniczne szkoły sztuk walki w Korei to:

 • Namsangol Hanol Village,
 • Kang’s Global Taekwondo,
 • Kukkiwon (World Taekwondo Headquarters),
 • Mad Kyungsung Univ.

Najlepsze zagraniczne szkoły sztuk walki w Brazylii

Dwie z najpopularniejszych sztuk walki, które wywodzą się z tego kraju, to brazylijskie Jiu-Jitsu i Capoeira. Koncepcja promowana przez Bjj polega na tym, że mniejsza i słabsza osoba może obronić się przed większym i silniejszym przeciwnikiem, przy użyciu odpowiedniej techniki i dźwigni. Można to zrobić, będąc w stanie sprowadzić walkę na ziemię, stosując dźwignie oraz duszenia, aby ujarzmić rywala.

Z drugiej strony Capoeira to połączenie muzyki, akrobatyki i tańca. Ta forma sztuki walki za granicą wywodzi się z zachodnioafrykańskich przodków Brazylijczyków. Jest spopularyzowana dzięki złożonym ruchom pokazującym szybkość, moc oraz kopnięcia i obroty. Jakie są najlepsze zagraniczne szkoły sztuk walki w Brazylii?

 • Aizenkai,
 • Gracie Barra Asa Norte,
 • Rilion Gracie Brasilia,
 • IBD – Instituto Brasilia Dojo.

Izreal

Izrael jest ojczyzną Krav Magi, opracowanej przez wojskowe metody samoobrony. Krav Maga to połączenie judo, aikido, zapasów i boksu. Przywiązuje wagę do walki w rzeczywistych sytuacjach.

Opracowana w połowie XX wieku przez Imi Lichtenfelda Krav Maga kładzie nacisk na neutralizację zagrożeń, natychmiastowe ruchy ofensywne i obronne, a także agresję wobec wroga. Różne odmiany Krav Magi są nauczane w wielu krajach i zostały przyjęte oraz opracowane przez organizacje wywiadowcze, a także organy ścigania. Jakie są szkoły sztuki walki za granicą w Izraelu?

 • Octopus Academy BJJ & MMA Israel,
 • Krav Maga Isreael,
 • Self-defense Jerusalem Gracie Club.
Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Kilka najbardziej Instagramowych miejsc na Cyprze

Woman travelling on quad by th ocean

Cypr to niesamowite miejsce z wieloma pięknymi atrakcjami przyrodniczymi jak i sztucznymi. Przygotowaliśmy dla Was listę najbardziej Instagramowych miejsc na Cyprze. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię one kiedyś do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Dlaczego warto odwiedzać instagramowe miejsca?

Miejsca, o których mówimy, że są Instagramowe charakteryzują się tym, że są ładne. Panuje w nich przyjemny klimat i można tam miło spędzić czas. Oczywiście takie miejsca słyną również z tego, że robione jest w nich pełno zdjęć. Nie inaczej jest na Cyprze. Posty z tak wspaniałymi widokami sprawią, że zbierzemy więcej lajków na Instagramie, a może i nawet followersów. 

Instagramowe miejsca na Cyprze

Cypr to mała wyspa z wieloma rzeczami do zrobienia. Od pięknych plaż po miejsca historyczne, na Cyprze każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych zajęć, z których możesz korzystać.

1) Port w Pafos

2) Zatoka Koralowa

3) Plaża Nissi

4) Kato Pafos

5) Klasztor Kykkos

6) Kościół Agios Georgios

Co musisz zobaczyć na Cyprze?

Półwysep Akamas – to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Cyprze. Ma wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody, którzy chcą doświadczyć bujnych lasów, dziewiczych plaż i spektakularnych widoków.

Góry Troodos – znajdują się na środkowym Cyprze i są domem dla niektórych z najważniejszych stanowisk archeologicznych w regionie. Pasmo górskie Kyrenia oferuje również wiele możliwości uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki piesze i jazda na rowerze.

Pałac Wielkiego Mistrza – który został zbudowany w XVI wieku i znajduje się na wzgórzu z widokiem na Nikozję

Akwedukt w Pafos – który został zbudowany przez rzymskiego cesarza Hadriana

Kyrenia – to nadmorskie miasto ma długą historię handlową, co widać w architekturze budynków i kościołów miasta. Najsłynniejszy kościół nazywa się Katedra św. Mikołaja, który został zbudowany na szczycie starożytnej świątyni poświęconej Afrodycie.

Pafos – w tym mieście znajduje się jeden z siedmiu cudów świata, Teatr Pafos, a także inne stanowiska archeologiczne i piękne plaże.

Larnaka – to miasto portowe stało się jednym z głównych celów turystycznych Cypru.

Plaża Agia Napa i Ayia Napa – gorące miejsce do nocnego życia i sportów wodnych na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Plaża Agia Napa znajduje się na obrzeżach Ayia Napa, na południowym zachodzie. Jest to mała, ale atrakcyjna plaża, która oferuje zarówno sporty wodne, jak i rozrywkę nocną.

Miasto Ajia Napa – to popularny kurort nadmorski na śródziemnomorskim wybrzeżu Cypru. Znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy, na północ od Limassol. Ośrodek jest popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, z wieloma barami i klubami nocnymi, które rozciągają się na jego plażach.

Plac Królewski Limassol – znajduje się w samym sercu Limassol i jest popularną atrakcją zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Został zbudowany w 1891 roku dla upamiętnienia 25-lecia królowej Wiktorii na tronie. Na placu znajdują się fontanny, posągi i ogrody, był wykorzystywany jako miejsce wielu wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale, wesela i wiece polityczne.

Park wodny Paphos – Przyjazne dla całej rodziny doświadczenie ze zjeżdżalniami wodnymi i leniwymi rzekami. Jest to świetny sposób na spędzenie dnia z rodziną lub po prostu na dzień zabawy. Park wodny ma wszystko, od leniwych rzek i zjeżdżalni po baseny ze sztuczną falą i interaktywne gry.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj