Dlaczego warto zorganizować imprezę firmową nad morzem?

impreza firmowa nad morzem

Integracja to jedna z nieodłącznych części budowania skutecznego i zgranego zespołu — jest to tzw. strategia team buildingu. Dzięki temu możliwe jest stworzenie więzi i pozytywnych relacji między poszczególnymi pracownikami a ich pracodawcami. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na inwestycje w imprezy firmowe — a te warto zorganizować nad morzem!

Imprezy integracyjne nad morzem — zalety

Wyjazdy integracyjne to atrakcyjne urozmaicenie dla klasycznej pracy biurowej. Sprzyja to tworzeniu motywacji, ale także odpoczynkowi — praca blisko Bałtyku to świetny pomysł na odskocznie od codziennych obowiązków.

W czasie takiego wyjazdu można zaplanować dodatkowe aktywności. Popularną praktyką jest np. organizowanie szkoleń dla pracowników, które rozwijają kompetencje miękkie. Dzięki temu poszczególne zespoły mogą podnieść swoje kwalifikacje, a dla części osób będzie to również jeden z elementów motywacyjnych.

Bezpośrednia bliskość morza to także doskonała okazja do zaplanowania gier zespołowych, które nauczą pracowników współpracy i przekażą im, jakie postawy i zachowania są premiowane i pożądane w firmie.

Impreza firmowa może być zorganizowana w ciągu weekendu lub w formie dłuższego wyjazdu. Dla osób pracujących w biurze będzie to też szansa na dotlenienie organizmu i błogi relaks na łonie natury — zwłaszcza jeśli na co dzień pracują oni w klimatyzowanych miejscach.

Imprezę firmową nad morzem zrealizujesz dzięki: https://zamekleba.pl/imprezy-firmowe

Impreza firmowa nad morzem sprzyja kreatywności

Integracja firmowa nad morzem to możliwość ucieczki od codziennych obowiązków i szansa na lepsze zapoznanie się z innymi członkami zespołu. Wybór konkretnego miejsca ma tutaj jednak kluczowe znaczenie — hotel powinien być dostosowany do potrzeb firmy i oprócz wysokiego standardu oraz licznych udogodnień, powinien on oferować także sale konferencyjne.

Nocleg blisko plaży to jak najbardziej sprawdzony wybór. Spacery nad wodą pozwalają się wyciszyć, a to z kolei sprzyja kreatywności i przekłada się na większą motywację do działania. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić pracownikom atrakcje w postaci np. sportów wodnych.

Co robić podczas imprezy firmowej nad morzem?

W znacznym stopniu determinuje to wybór miejsca. Warto wybierać hotele, które zlokalizowane są jak najbliżej plaży, a zarazem w niedalekiej odległości od atrakcji miasta. Świetnym wyborem będzie tutaj Łeba, która oferuje nie tylko jedne z najpiękniejszych plaż nad całym Bałtykiem, ale również przepiękne parki narodowe ze słynnymi ruchomymi wydmami w roli głównej.

Hotel powinien zapewniać także strefę SPA i basen, a także dostęp do pysznych dań i wysokiej klasy alkoholi. Baza noclegowa blisko morza to propozycja zarówno dla osób ceniących spokój i błogi relaks, jak i tych preferujących huczne imprezy. Wspólne aktywności takie jak zabawy plażowe, wycieczki łodzią czy windsurfing dodatkowo integrują zespół, budują zaufanie i wzmacniają więź między pracownikami.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Centrum Konferencyjne – łódzkie, czyli Idealne Miejsce dla Spotkań Biznesowych i Wydarzeń

Centrum konferencyjne to specjalnie zaprojektowane miejsce, które oferuje kompleksową infrastrukturę i usługi dla organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń. To dynamiczne środowisko sprzyja wymianie wiedzy, nawiązywaniu kontaktów oraz rozwijaniu biznesowych relacji. Wyposażone w nowoczesną technologię, elastyczne przestrzenie i profesjonalną obsługę, centra konferencyjne są kluczowym czynnikiem sukcesu spotkań biznesowych. Zapraszamy do odkrycia potencjału centrum konferencyjnego i korzyści, jakie oferuje.

Łódzkie Centrum Konferencyjne – Infrastruktura i Wyposażenie na Najwyższym Poziomie

Centra konferencyjne są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najlepszej jakości infrastruktury i wyposażenia. Od zaawansowanych systemów audio-wizualnych i sprzętu do telekonferencji po szybkie łącza internetowe – wszystko to dostępne jest w celu umożliwienia skutecznej komunikacji i prezentacji. Centrum Konferencyjne – łódzkie to ciekawy wybór dla każdego – jest wyposażone w nowoczesne projekcyjne systemy multimedialne, profesjonalne nagłośnienie oraz specjalistyczne oprogramowanie. To wszystko połączone z ergonomicznymi meblami i odpowiednim oświetleniem, które tworzą sprzyjające atmosferze środowisko pracy.

Łódzkie Centrum Konferencyjne – Wielofunkcyjne Przestrzenie dla Różnorodnych Wydarzeń

Centra konferencyjne w łódzkim oferują różnorodne przestrzenie, które można dostosować do różnych typów spotkań i wydarzeń. Sale konferencyjne o różnych rozmiarach i układach stołów pozwalają na organizację zarówno kameralnych spotkań biznesowych, jak i dużych konferencji. Dodatkowo, centra konferencyjne często oferują przestrzenie wystawiennicze, foyer i pomieszczenia do networkingu, które umożliwiają rozwinięcie relacji biznesowych w nieformalnej atmosferze. Dzięki elastyczności przestrzeni, centrum konferencyjne może pomieścić różne formaty wydarzeń, takie jak warsztaty, bankiety czy wystąpienia plenarne.

Łódzkie Centrum Konferencyjne – Profesjonalna Obsługa i Usługi Dodatkowe

Centra konferencyjne w łódzkim zapewniają profesjonalną obsługę, która służy wsparciem organizacyjnym na każdym etapie wydarzenia. Doświadczony personel konferencyjny pomaga w planowaniu i koordynacji, rezerwacji sal, obsłudze technicznej oraz przygotowaniu materiałów. Dostępne są także usługi cateringowe, które mogą zaspokoić różne preferencje kulinarne uczestników. Dodatkowo, centra konferencyjne mogą oferować usługi tłumaczeń symultanicznych, organizację transportu oraz dostęp do dodatkowych udogodnień, takich jak centra fitness czy spa, aby uczestnicy mogli korzystać z pełnego komfortu podczas pobytu.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Strony internetowe, które warto sprawdzić przed podróżą lotniczą

Planujesz podróż samolotem poza granice Polski? Właściwa organizacja takiego wyjazdu może oszczędzić Ci wiele stresu, a nawet uchronić Cię przed dodatkowymi wydatkami. W tym artykule omówimy kilka stron internetowych, na które warto zajrzeć podczas planowania podróży lotniczej. Na niektórych z nich znajdziesz niezbędne informacje, inne natomiast pomogą Ci nie przepłacić za usługi, które wcale nie muszą być drogie.

Porównywarka ofert parkingów w pobliżu lotniska

Najwygodniejsza forma dojazdu na lotnisko to podróż własnym samochodem, zwłaszcza jeśli wyjeżdżasz z rodziną i zabieracie ze sobą spore ilości bagażu. Zanim udasz się do hali odlotów, musisz pozostawić samochód na parkingu, z którego odbierzesz go dopiero w momencie powrotu. Warto wiedzieć, że parking znajdujący się na terenie lotniska nie jest jedyną możliwością, a jego ceny często bywają zawyżone.

Jeśli wylatujesz z dużego portu lotniczego jak Berlin Brandenburg parking na terenie lotniska może obciążyć Twój budżet przez wysokie ceny za każdą dobę postoju. Alternatywą są parkingi komercyjne znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Oferują one nie tylko znacznie niższe ceny, ale i wiele usług dodatkowych. Możesz liczyć między innymi na transport wprost pod drzwi lotniska, pomoc przy przewożeniu bagażu i pełne zaplecze sanitarne przystosowane również pod kątem rodzin z dziećmi. Oferty parkingów komercyjnych sprawdzisz i porównasz w serwisie Parkos.

Strony linii lotniczych z warunkami przewozu pasażerów

Każde linie lotnicze mają własny regulamin, w którym określają warunki przewozu pasażerów i bagażu. Znajdziesz w nim między innymi informacje odnośnie dokonywania rezerwacji miejsc w samolocie, przewozu dzieci i niemowląt, czy dopłat za nadprogramowy bagaż albo usługi dodatkowe. Nawet jeśli znasz zasady obowiązujące w danych liniach lotniczych, przed wylotem, a najlepiej tuż przed rezerwacją lotu warto jeszcze raz sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje, żeby uniknąć stresujących sytuacji na lotnisku.

Regulamin i informacje o warunkach przewozu pasażerów i bagażu znajdziesz na stronie internetowej linii lotniczych. Pamiętaj, że niektóre zasady mogą różnić się w zależności od wybranych linii, dlatego koniecznie zapoznaj się z nimi, jeśli nie korzystałeś jeszcze z usług danego przewoźnika.

Serwisy z kursami walut i porównywarki kantorów

Poza granicami Polski będziesz zmuszony korzystać z innej waluty. Pieniądze warto wymienić jak najszybciej, żeby oszczędzić sobie stresu i pośpiechu. W ten sposób zabezpieczysz część gotówki przygotowanej na wyjazd i nie będziesz myśleć o pieniądzach podczas wylotu, kiedy i tak zwykle ma się sporo na głowie. Jeśli będziesz mieć więcej czasu, możesz również znaleźć kantor oferujący najlepsze kursy, a nie wybierać ten, który akurat będzie pod ręką.

Szukasz kantoru z najlepszą ofertą? Najłatwiej porównasz je w Internecie na odpowiednich stronach, które zbierają oferty od różnych firm i zestawiają je w formie rankingu. W podobnej formie znajdziesz również porównania kart i kont wielowalutowych, jeśli wolisz płacić bezgotówkowo.

Strona z informacjami odnośnie wjazdu na teren obcego kraju

Pamiętaj, żeby przed wyjazdem do obcego kraju sprawdzić informacje o zasadach wjazdu na jego terytorium, obowiązkach odwiedzających, niezbędnej dokumentacji, a także zawierające różnego rodzaju ostrzeżenia. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że wywiązałeś się ze wszystkich niezbędnych formalności, a pobyt za granicą będzie całkowicie bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Gdzie znaleźć takie informacje? Najlepiej odwiedzić witrynę Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Najciekawsze atrakcje Pomorza i hotel na rocznicę ślubu

Gdzie można zabrać swoją żonę albo męża z okazji rocznicy ślubu? Do Paryża? Do Wenecji? A może nie trzeba aż tak daleko. Czy pomyślelibyście jak wiele romantycznych miejsc można znaleźć w Polsce. Na przykład na Pomorzu. Wybierając Polskę nie trzeba martwić się biletami na samolot (a jak wiadomo na lotniskach świata ostatnio często zdarzają się problemy) ani też trudnościami w rozmowie z personelem hoteli. No i znacznie mniejsze jest zatłoczenie najciekawszych miejsc.

A cheerful middle-aged couple in bathrobes celebrating their anniversary in a hotel. A man holding a woman in his hands.

Najbardziej romantyczne miejsca na Pomorzu

Zabierając ukochanego lub ukochaną na Pomorze na pewno trzeba zawitać do Gdańska. Przejść się na spacer wzdłuż Motławy, ulicą Mariacką albo Długim Targiem. No i oczywiście zawitać na plażę. Oprócz tego wspomnimy jeszcze takie miejsca jak Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, przepiękne klify w Jastrzębiej Górze albo Półwysep Helski.

A może nie nad morze?

Województwo Pomorskie ma całkiem sporo do zaoferowania niekoniecznie na samym Wybrzeżu. Jeśli chcecie spędzić czas z dala od tłumów, które nad samym Bałtykiem są nieuniknione to możemy polecić Szwajcarię Kaszubską pełną niewysokich wzniesień i urokliwych jezior. A może zaciekawią Was niezwykłe pokrzyżackie zamki. Najsłynniejszy z takich znajduje się oczywiście w Malborku. Ale jest także Kwidzyn no i Gniew, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Dlaczego?

Hotel na rocznice ślubu

Zamek Gniew to obecnie wspaniały hotel na rocznice ślubu. Oferuje nie tylko noclegi w bardzo komfortowych pokojach ale też mnóstwo innych atrakcji. Przede wszystkim świetną strefę wellness & spa z basenami i gabinetami kosmetycznymi. A tam czekają na was relaksujące i upiększające zabiegi. Kuchnia serwuje pyszne posiłki, które zachwycą Waszych gości (oczywiście jeśli będziecie chcieli przyjechać większą grupą).

Zamek Gniew nadaje się tak samo dobrze na pierwszą rocznicę ślubu jak również na każdą kolejną włącznie ze srebrnymi i złotymi godami. Można też zafundować taki pobyt rodzicom z okazji ich rocznicy ślubu.

Okolica zachęca do spacerów i wycieczek samochodowych. Warto przemyśleć taką propozycję.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Apartamenty przy plaży – 3 Powody, żeby wejść do wody

Wiele osób kocha leżeć na plaży i patrzeć, jak wschodzi słońce. Inni mogą wybrać intensywny bieg po plaży czy windsurfing. Ktokolwiek przywiązuje się do konkretnych aktywności, najwyższym priorytetem jest tu życie przy plaży. Jednak posiadanie apartamentu lub domu przy plaży z zapleczem usług jest bardzo kosztowne, dlatego wiele osób wynajmuje apartamenty przy plaży na wszystkie okazje. Właściciele wspomnianych obiektów oferują 100% luksusu dla podróżnych. Więc, jakie korzyści przynosi wynajem apartamentów przy plaży?

Korzyści wynajmu apartamentów przy plaży

Zacznijmy od tego, że wynajem apartamentu przy plaży oznacza, że nie musisz się martwić o nocleg. W prawie większości przypadków wynajem również obejmuje śniadania na miejscu. Możesz również korzystać z dostępnych usług, takich jak zamówienia przez telefon lub dostawy zamówień z restauracji.

Aby w pełni cieszyć się urokami plaży, lepiej jest mieć do dyspozycji mieszkanie przy plaży. Chodzi o cudowny pokój z widokiem na morze, który pozwala odpocząć po długiej wycieczce do miasta. Większość apartamentów ma też specjalnie przygotowane miejsca do grillowania oraz taras z widokiem na ocean. Dochodzi do tego siłownia, restauracje, gabinety spa, które ułatwiają Ci odpoczynek.

Ponadto, w przeciwieństwie do hoteli, wynajmując apartament możesz w pełni wizualizować wybraną lokalizację. Chodzi o cudowne i zabytkowe zakątki plaży. Skupienie się na lokalnej kulturze i życiu wokół Ciebie naprawdę zmienia Twoje widzenie lokalnych zwyczajów i zwiedzania. Możesz bardzo dobrze polubić lokalną kuchnię i krajobrazy.

3 Powody, żeby Wejść do Wody

Jeśli jesteś miłośnikiem morza i relaksu, koniecznie musisz wejść do wody. Żeby lepiej zrozumieć fenomen życia nad brzegiem morza, wystarczy wziąć głęboki oddech i zanurzyć się w wodzie. Oto 3 powody, dlaczego warto wejść do wody i zanurzyć się w morzu.

Po pierwsze, woda jest w odpowiedniej temperaturze. Przez całe lato temperatura wody jest równomierna i dopasowana do przyjemnych kąpieli i aktywności – od spokojnych pływów po skoki do morza. Krótkie chwile wejścia do lodowatej wody są ożywcze i poprawiają naszą odporność, co pozwala Ci bawić się w wodzie po długich godzinach słońca i odpoczynku.

Po drugie, życie w wodzie jest również interesujące. Wejście do wody pozwala Ci znaleźć cudowny świat, który kryje się pod powierzchnią. Możesz skorzystać z przyjemnych podmorskich widowisk, takich jak naturalne jaskinie, zatopione barki i podmorskie skały.

Po trzecie, wejście do wody to prawdziwa przyjemność. Pływanie w wodzie oczyści Cię zwłaszcza w upalne dni – kiedy woda otacza Cię ze wszystkich stron i chłodzi, a Twoje mięśnie są rozluźnione. Takie chwilę relaksu i spokoju trudno jest znaleźć w świecie pełnym stresu i wymagań.

Wynajem apartamentu przy plaży jest doskonałym wyborem na wakacje. Umożliwia to znalezienie pięknego mieszkania z widokiem na morze, wygodę i luksus. Możesz również skorzystać z dostępnych usług lub zniżek przypisanych do Apartamentu.

Wejście do wody jest idealne dla tych, którzy kochają przebywanie na plaży. Woda jest ciepła, a interesujący świat pod powierzchnią nada Ci ukojenia. Kontakt z wodą to również dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich i różnych zabaw wodnych. Ponadto wejście do wody daje cudowne przypływy trwałego relaksu i ukojenia. Jeśli wciąż szukasz doskonałego miejsca wakacyjnego, wynajem apartamentu przy plaży może być szansą na odpoczynek i cieszenie się tym, jak nigdy wcześniej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartament/67/jastarnia/Apartamenty-Na-Plazy–A24

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Podróż do Bułgarii – Mini przewodnik dla początkujących

Bułgaria to kraj leżący w południowo-wschodniej Europie, znany z pięknych krajobrazów, bogatej historii i kultury oraz gościnnych ludzi. Jest to również popularny cel podróży dla turystów z całego świata, którzy pragną poznać piękno Bałkanów. W tym przewodniku dla początkujących, omówimy najważniejsze informacje o Bułgarii, aby pomóc w planowaniu wakacji w tym uroczym kraju.

Podstawowe informacje o Bułgarii

Bułgaria to państwo położone w południowo-wschodniej Europie, graniczące z Rumunią na północy, Serbią i Macedonią na zachodzie oraz Grecją i Turcją na południu. Stolicą kraju jest Sofia, która jest również największym miastem Bułgarii. Kraj ten jest znany z różnorodnych krajobrazów, w tym pięknych gór, nadmorskich kurortów, malowniczych jezior i dolin.

Co zobaczyć w Bułgarii

Bułgaria oferuje wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić. Do najpopularniejszych z nich należą:

 • Złote Piaski – piękna plaża nad Morzem Czarnym, oferująca wiele atrakcji dla turystów, w tym sporty wodne, bary i restauracje.
 • Monaster Rila – zabytkowy klasztor zbudowany w X wieku, wpisany na listę UNESCO.
 • Sofijska Góra Witosza – popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Sofii, oferujące piękne widoki na miasto i okoliczne góry.
 • Miasto Płowdiw – stolica kultury Bułgarii, słynąca z pięknych zabytków, w tym z Teatru Rzymskiego, pałacu kultury i wieży zegarowej.
 • Miasto Warnę – popularne miasto nadmorskie z pięknymi plażami i wspaniałą architekturą.

Kuchnia Bułgarska

Kuchnia bułgarska jest znana z różnorodności smaków i aromatów. W menu znajdują się dania mięsne, rybne i wegetariańskie. Do najpopularniejszych potraw należą:

 • Banica – tradycyjne danie z płatków ciasta filo, farszu z jajek i sera.
 • Kebapche – kiełbaski mielone z wołowiny i wieprzowiny, podawane z frytkami i sałatk
 • Szopska sałatka – popularna sałatka z pomidorów, ogórków, papryki i sera fety.
 • Musaka – danie z warstw ziemniaków, mięsa mielonego i pomidorów, z serem posypanym na wierzchu.
 • Bakława – słodkie ciasto filo z orzechami, syropem i miodem.

Praktyczne informacje

Wymagania wizowe – obywatele UE, USA i Kanady mogą wjechać do Bułgarii bez wizy na okres do 90 dni. Inni obywatele powinni sprawdzić wymagania wizowe przed podróżą.
Waluta – oficjalną walutą w Bułgarii jest lew bułgarski. W większości miejsc można korzystać z kart płatniczych, ale warto zabrać trochę gotówki na wypadek braku dostępu do bankomatu.
Klimat – Bułgaria ma klimat umiarkowany, z ciepłym latem i chłodną zimą. Najlepszy czas na wakacje to od czerwca do września.

Transport – w Bułgarii dostępne są taksówki, autobusy, tramwaje i pociągi. Taksówki są stosunkowo tanie, ale warto upewnić się, że korzysta się z legalnej usługi. W większych miastach dostępne są również rowery do wynajęcia.
Język – językiem urzędowym w Bułgarii jest bułgarski, ale w turystycznych miejscach można porozumieć się po angielsku.

Bułgaria to piękny kraj, z bogatą historią i kulturą oraz urozmaiconym krajobrazem, do którego możesz się wybrać wybierając ofertę na https://www.bulgaria.pl. Warto odwiedzić takie miejsca jak Monaster Rila, Sofijska Góra Witosza czy miasta Płowdiw i Warnę. Kuchnia bułgarska to także niezapomniane doznania smakowe, które warto spróbować podczas wakacji. Przed podróżą warto zwrócić uwagę na praktyczne informacje, takie jak wymagania wizowe, walutę, klimat czy środki transportu. Z pewnością podróż do Bułgarii będzie niezapomnianym doświadczeniem dla każdego, kto chce poznać piękno Bałkanów.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Najpiękniejsze zabytki Tunezji

Tunezja to kraj mogący pochwalić się długą i bogatą historią. Jest on licznie odwiedzany przez turystów z całego świata. Kraj ten jest pełen zabytków z różnych epok i kultur.

Tunezja, wakacje w tym kraju pełnym zabytków o niezwykłej wartości kulturowej, jak i historycznej to przepis na najlepiej spędzony czas. Celem wielu turystów jest udanie się do Amfiteatru w El Jem czy ruin Kartaginy. Innym popularnym miejscem jest medyna w Tunisie. Są to tylko niektóre z wielu atrakcji, które warto zobaczyć w podczas urlopu w tym kraju. Każdy z zabytków ma swoją niepowtarzalną historię i znaczenie, które warto znać w czasie zwiedzania.

1. Amfiteatr w El Jem

Amfiteatr w El Jem to jedna z największych i najlepiej zachowanych budowli rzymskich na całym świecie. Został on zbudowany w II wieku naszej ery i mógł pomieścić około 35 tysięcy ludzi. Do czasów obecnych zachowało się bardzo dużo elementów sceny, trybun i podziemnych korytarzy. Amfiteatr w El Jem to słynna budowla, która jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Jest ona symbolem potęgi i władzy rzymskiej na taranie obecnej Tunezji. Warto zobaczyć między innymi podziemne korytarze, trybuny, a także scenę, na której walczyli niegdyś gladiatorzy. Będąc w tym pięknym kraju, koniecznie trzeba udać się do Amfiteatru w El Jem.

2. Ruiny Kartaginy

Kartagina to słynne starożytne miasto, które niegdyś było centrum kultury i handlu w basenie Morza Śródziemnego. Zostało założone w IX wieku przed naszą erą przez Fenicjan. Kartagina rozwijała się prężnie przez następne wieki. W czasach świetności miasto to było jednym z największych i najistotniejszych ośrodków kulturowych na świecie. W obecnym czasie ruiny Kartaginy są jednym z najważniejszych zabytków w Tunezji. Warto zwiedzić między innymi pozostałości Pałacu Keisera, Katedrę św. Katarzyny, a także Termy Antoninusa Piusa.

3. Medyna w Tunisie

Będąc w Tunezji, trzeba koniecznie udać się do stolicy tego kraju i zwiedzić Medynę. Mowa tutaj o starówce zlokalizowanej w Tunisie, która od wielu wieków przyciąga turystów z całego globu. To labirynt wielu wąskich uliczek, domów czy meczetów, których zachował się w praktycznie niezmienionej formie do czasów obecnych. Medyna to niepowtarzalne miejsce, gdzie można poczuć ducha Tunezji i zobaczyć bardzo dużo unikalnych elementów kulturowych czy architektonicznych. W pobliżu znajduje się m.in. Meczet Zitouna, Pałac Dar Ben Abdallah czy Bazar El Attarine. Będąc w Medynie, warto zwiedzić także te miejsca.

4. Kairouan – Wielki Meczet

Kairouan to jedno z najważniejszych miast świętych dla wyznawców islamu w Tunezji. W tym miejscu znajduje się słynny Wielki Meczet. Mowa tutaj o jednej z największych i najstarszych meczetów w Afryce Północnej. Budowla tego meczetu rozpoczęła się w VII wieku. W jego środku znajduje się piękna kolumnada, a także liczne ozdobne detale i mozaiki. W pobliżu Wielkiego Meczetu znajdują się też inne słynne zabytki. Warto zwiedzić m.in. starożytną Baszty Bab el-Khoukha, meczet Sidi Abid el-Ghariani czy medynę w Kairouan, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

5 niesamowitych wysp w Chorwacji, które warto zobaczyć podczas wakacji

Chorwacja to popularny kierunek turystyczny. Co roku odwiedzana jest przez miliony turystów z różnych krajów świata. Chorwacja słynie z pięknych plaż, krystalicznie czystego morza, wspaniałych zabytków i malowniczych krajobrazów.

Pięć niesamowitych wysp w Chorwacji

Wiele wysp w Chorwacji znanych jest z licznych możliwości do zwiedzania i relaksacji. Turyści mogą na nich brać kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. Oferowane są wycieczki turystyczne oraz wspaniałe widoki na okolicę. Chorwackie wyspy to idealne miejsce na wakacje dla miłośników pięknej przyrody, uroczych miasteczek i wspaniałych plaż. Popularna jest nie tylko wyspa Pag, ale też wiele innych.

1. Hvar

Hvar to jedna z najpiękniejszych wysp zlokalizowanych w Chorwacji. Słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. Do tego warto wspomnieć o urokliwych uliczkach w historycznym centrum miasta Hvar. Na tej wyspie można również znaleźć bardzo dużo niepowtarzalnych  winnic. Turyści cenią sobie wycieczki turystyczne oferujące wspaniałe widoki na okolicę. Hvar słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, takich jak plaża Mekicevica i plaża Pokonji Dol. Woda w tych miejscach jest krystalicznie czysta, a piasek biały i miękki. Warto również odwiedzić malownicze miasteczka na wyspie, takie jak Stari Grad, które zachowało swój oryginalny charakter.

2. Korcula 

Korcula to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych wysp w Chorwacji. Słynie z pięknej przyrody. Wyspa ta wyróżnia się licznymi zatokami i małymi plażami. W centrum miasta Korcula turyści mogą podziwiać urocze, kamienne uliczki. Do tego dolicza się piękne katedry i kościoły. Co więcej, na wyspie warto zwiedzić Marko Polo, poświęcony słynnemu włoskiemu podróżnikowi. Dodatkowo wyspa Korcula oferuje też bardzo dużo pięknych plaż. Warto wspomnieć o Pupnatska Luka Beach i Vela Przina Beach. 

3. Brač 

Brač to słynna wyspa chorwacka, która wyróżnia się pięknymi plażami. Jedną z nich jest plaża Zlatni Rat, która jest też jedną z najpiękniejszych w całej Chorwacji. Na tej wyspie zlokalizowane są malownicze miasteczka, takie jak Bol, a ponadto bardzo dużo historycznych kościołów i klasztorów. Turyści mogą też liczyć na wiele dodatkowych atrakcji turystycznych. Mowa tutaj na przykład o aquaparku czy licznych restauracjach. 

4. Vis

Vis to wyspa wyróżniająca się niepowtarzalnym krajobrazem. Znajdują się na niej malownicze plaże z błękitnymi zatokami. Na tej wyspie można również zobaczyć bardzo dużo pozostałości z czasów rzymskich, takich jak ruiny rzymskiej willi oraz starożytny amfiteatr. Vis znana jest też z produkcji wina, a zwłaszcza białego wina Vugava, które jest popularne w całej Chorwacji.

5. Mljet

Mljet to niesamowicie piękna wyspa w Chorwacji. Jest zielona i wyróżnia się niepowtarzalnymi plażami. Znajduje się na niej duży park narodowy. Co istotne, na wyspie można również zwiedzać starożytne ruiny, takie jak opactwo benedyktyńskie na Polaču, które pochodzi z XII wieku. Wyspa Mljet to również raj dla miłośników sportów wodnych. W tym miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu do nurkowania. Można też wypożyczyć kajaki.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Poznanie nowego dnia dla Raka i Byka

Dzień raka i byka

Każdy sam decyduje, czy wierzyć przepowiedniom astrologicznym, czy nie. Trudno jednak odmówić odczytania możliwych wyników dnia. Tworzenie ankiet uwzględniających położenie ciał gwiazd jest złożonym procesem, dlatego zasługują na uwagę. Zwracając uwagę na horoskop dzienny Rak, pozwala ustalić priorytety i skierować wysiłki we właściwym kierunku.

Astrologia to nauka, która odkryła i ustanowiła związek między położeniem gwiazd a życiem ludzi. Dzięki mapowaniu rozgwieżdżonego nieba oraz danym uzyskanym z satelitów możliwa jest poprawa jakości prognoz. Aby przekonać się o tym z własnego doświadczenia, wystarczy dodać do zakładek portale tematyczne. Gwarantowany szybki dostęp.

Całkowite lekceważenie przewidywań ciał niebieskich jest aktem krótkowzrocznym. Na początek otrzymane informacje są bardzo przydatne. Inne opcje nie pozwolą podnieść zasłony i spojrzeć w przyszłość. Trzecim pozytywem jest pewność siebie. Będziesz wiedział, że nadchodzący dzień przyniesie satysfakcję.

Dzienny horoskop dla Raków: krótki opis dostarczy przydatnych informacji. Jeśli nie masz pewności co do prawdziwości informacji, będziesz miał okazję sprawdzić to w praktyczny sposób. Jednym słowem, nowoczesne horoskopy to świetny sposób na refleksję nad planami i uwzględnienie przepowiedni gwiazd.

Znaki losu, których nie widać

Astrolodzy dokonują przepowiedni na każdy dzień, ale także oferują możliwość spojrzenia w przyszłość na dłuższy okres. W tym celu sporządza się prognozy na miesiąc, a czasem na rok. Jednak patrzenie tak daleko nie ma sensu: cenimy życie dla chwil, które dzieją się teraz. Aby złapać szczęście za ogon, zobacz horoskop na dziś Byk. Użytecznym zasobem jest źródło informacji dotyczące wpływu planet na życie i charaktery różnych znaków zodiaku. Wśród różnorodnych informacji warto wyróżnić z listy interesujące Cię kategorie:

 • sytuacja w pracy;
 • zmiany, które czekają na Ciebie w życiu osobistym;
 • opcje zdrowotne dla dobrego samopoczucia.

Różnorodność zdarzeń wpływa na naszą ocenę rzeczywistości, coraz trudniej dostrzec znaki. Planowanie dnia pracy lub weekendu, prace domowe i opieka nad bliskimi zajmuje zbyt dużo czasu. Szukając horoskop na dziś dla Byka uzyskasz szybki dostęp do portalu informacyjnego, codzienne zamieszczanie świeżych prognoz i inne korzyści godne Twojej uwagi

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Małe, grzeszne przyjemności

Dietetycy odradzają nam faszerowanie się słodyczami. Słusznie. W końcu nie bez powodu cukier nazywany jest białą śmiercią, a otyłość i cukrzyca jest problemem wszystkich krajów rozwiniętych. Nie znaczy to jednak, że musimy całkowicie wyeliminować słodycze z naszej diety. Zwykle wystarczy umiar, czyli raczej próbowanie, niż zajadanie się. A czego próbować?

Słodkie poranki?

Zaczynać dzień od słodkiego? Czemuż by nie. Tak właśnie robią mieszkańcy Francji, którym podczas poranków często towarzyszy kawa oraz rogalik – croissant lub słynna bułeczka z czekoladą, czyli Pain au Chocolat. Do rogalików podawana lubi być konfitura, na przykład figowa. Oczywiście nie zawsze tak jest, wielu Francuzów sięgnie po tosta czy płatki śniadaniowe, ale już raczej nie po kanapki, które nam kojarzą się „śniadaniowo”. Podobnie zresztą jest we Włoszech, gdzie również poranne posiłki bardzo często sprowadzają się do cafe oraz słodkiego ciasta, rogalika cornetto lub owoców. Są to jednak kraje, gdzie bardzo ważna jest pora lunchu (w przeciwieństwie do Polski) a kolacje, zwłaszcza Włoskie, są późne, głośne i obfite.

A Bliski Wschód?

Miłośnicy słodyczy absolutnie muszą zapoznać się z przysmakami, które królują w krajach Bliskiego Wschodu. Są niesamowicie słodkie, ale jednocześnie bogate w smaku i wyraziste. Nie przytłaczają cukrem, za to są bogate w miód, orzechy i inne wartościowe składniki. Bliski Wschód, czyli kuchnia turecka, perska, ale także bałkańska, to miejsce, gdzie można posmakować tak zwanego ciasta listkowego. Filo, bo o nim mowa, to kolejne warstwy, tak cienkie, że aż przezroczyste, przekładane orzechami, miodem i najczęściej posypane pistacjami. Prawdziwe niebo w gębie. Również Bałkany i Bliski Wschód to inna słodkość – rachatłukum. To mieszanka mąki ziemniaczanej, cukru lub miodu, owoców lub orzech albo innych dodatków smakowych i aromatyzowanych. Długie gotowanie sprawia, że konsystencja staje się sprężysta, a po wystygnięciu i pokrojeniu wystarczy tylko posypać kostki cukrem pudrem, by otrzymać jeden z najbardziej znanych deserów świata.

I jeszcze bliższy?

Z Bliskiego Wschodu (choć niektórzy mówią o Indiach) przywędrowała do nas także chałwa. U naszych sąsiadów, w Ukrainie, robi się jej lokalną i bardzo charakterystyczną wersję. Używa się do niej bowiem nie sezamu, a słonecznika, którego żółte pola są znakiem rozpoznawczym tego kraju. Ukraińska chałwa słonecznikowa dostępna jest np. w sklepie https://foodex24.pl/, specjalizującym się w produktach pochodzących z tego kraju i regionu. Jest to zresztą miejsce, które miłośnicy słodkości z chęcią – i smakiem – odwiedzą. Można tam nabyć słodycze ukraińskie, takie jak np. cukierki i karmelki Roshen, bardzo lubiane przez Polaków w każdym wieku. To także okazja, by zapoznać się z niesamowicie lekkimi piankami i zefirkami, czyli tradycyjnymi ukraińskimi słodyczami. Autorami pierwotnych przepisów na nie, byli zresztą francuski mistrzowie kuchni.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj