Wielka Brytania London Eye

London Eye to olbrzymi diabelski młyn (właściwie określenie, to koło obserwacyjne), który powstał w Londynie z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Stąd też jego oficjalna

nazwa – Millennium Wheel (Koło Milenijne). Budowano go w latach 1999-2000, został otwarty o godzinie 20:00, 31 grudnia 1999 roku, przez ówczesnego premiera Tony’ego Blaira. Później wprowadzano jeszcze niektóre poprawki konstrukcyjne, na stałe uruchomiono go więc w marcu 2000 roku. Do budowy koła użyto około 1700 ton stali. Nad projektem pracowała szóstka architektów: Nic Bailey, David Marks, Malcolm Cook, Steven Chilton, Julia Barfield i Mark Sparrowhawk.

London Eye leży w dzielnicy Lambeth, na południowym brzegu Tamizy, na końcu parku Jubilee Gardens. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa mosty – Hungerford i Westminster.
Górny wysięg znajduje się 135 metrów nad ziemią. Przy dobrej pogodzie mamy szanse na obejrzenie okolicy o promieniu około 40 km. Koło kręci się z niewielką prędkością (około 0,9 km/h), dzięki czemu zabieranie i wysadzanie pasażerów może odbywać się bez zatrzymania. Zatrzymuje się jedynie wówczas, gdy w grę wchodzi zabranie lub wysadzenie z koła pasażerów niepełnosprawnych lub inwalidów. Rocznie z tej atrakcji turystycznej korzysta ponad 3,5 miliona odwiedzających.

Jest to czwarte co do wielkości na świecie koło obserwacyjne,spośród wszystkich, które dopuszczono do eksploatacji. Posiada ono 32 owalne kapsuły o wadze 10 ton. Każda z nich ma klimatyzację i mieści się w niej dwadzieścia pięć osób.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania Blackpool Sri Lanka kuchnia Malediwy Kuchnia Maroko kuchnia Singapur kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *