Wielka Brytania ceny i zakupy

Walutą Wielkiej Brytanii jest oczywiście funt szterling, popularnie nazywany funtem brytyjskim. W Szkocji spotkamy się niekiedy z krążącym w obiegu funtem szkockim (kurs do funta szterlinga 1:1). Jednak w południowych rejonach Wielkiej Brytanii może być on bardzo niemile widziany, ponieważ w rzeczywistości nie jest on traktowany jako środek płatniczy, a raczej rodzaj weksla bankowego.

Nie ma jednak problemu z wymianą walut na miejscu, w większości miejsc możemy tez korzystać z popularnych kart kredytowych. W dużych centrach handlowych można płacić w euro, jednak kurs, po jakim dokonuje się przeliczenia, jest bardzo niekorzystny.

Dla Polaków Wielka Brytania jest krajem stosunkowo drogim (standardowe koszty utrzymania są mniej więcej trzy razy wyższe niż w Polsce), choć i tam można znaleźć okazje do zrobienia zakupów, o jakich w naszym kraju można tylko marzyć. Dotyczy to zwłaszcza przecen w sklepach i salonach odzieżowych, jakie mają miejsce po świętach Bożego Narodzenia. Okres między Świętami a nowym rokiem jest dla wielu Brytyjczyków czasem spędzonym na polowaniach na przeceny.

Istnieją również sklepy, w których wiele rzeczy możemy kupić na co dzień trochę taniej. Wśród sieci spożywczych jedną z najpopularniejszych jest znane również w Polsce Tesco. Artykuły odzieżowe kupuje się np. w sieci Primark, o wiele tańszej niż bardziej luksusowy Marks & Spencer.

Tradycyjnie przyjmuje się, że Londyn jest najdroższym miastem, ale trzeba uznać, że wyższe ceny są po prostu w dużych aglomeracjach. Jednak to właśnie tam najłatwiej czasem upolować okazje, jest też największy wybór towarów. Wszystko zależy więc od tego jakie mamy potrzeby i jaką ilością czasu dysponujemy.

Wielka Brytania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Wielka Brytania

Galeria
Wielka Brytania
Hotele
Wielka Brytania

Kuchnia
Wielka Brytania

Wielka Brytania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Wielka Brytania Pogoda
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Poradnik
Wielka Brytania
Warto
zobaczyć
Wielka Brytania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Wielka Brytania pogoda Wielka Brytania kultura Wielka Brytania ceny i zakupy Wielka Brytania galeria Wielka Brytania kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *