Egipt Makadi Bay

[Not a valid template]Rozległa zatoka Makadi położona jest około 35 km na południe od Hurgady. Do niedawna miejsce to było puste, odwiedzane jedynie przez ptaki i zwierzęta morskie. Nadal zachowało wiele ze swojego pierwotnego, dzikiego charakteru pomimo luksusowych hoteli i kurortów rozciągających się wzdłuż złocistej plaży. Dodatkową atrakcję stanowi bliskość gór i pustyni oraz piękne rafy koralowe blisko brzegu, niekiedy koralowce rosną bardzo blisko plaży.

Dzisiaj jest to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów, a także najbardziej ekskluzywny kurort Riwiery Morza Czerwonego. Kryształowo czysta woda i przepiękna, bajecznie kolorowa rafa zachęca do pływania i nurkowania. Bogactwo podwodnego życia, morska przyroda tak inna od wszystkiego co można zobaczyć na co dzień przyciąga rzesze zapalonych nurków. Tuż nad zatoka znajdują się liczne szkoły zanurzania i nurkowania.

Hotele posiadają formułę wyżywienia All Inclusive a także dużo udogodnień dla rodzin z dziećmi, obsługa stara się zorganizować jak najwięcej atrakcji wieczorem, kiedy nie można już pływać i nurkować. Do 5-gwiazdkowych należą Sun Rise, Tia Heights, Serenity, Harmony i Iberotel.

W centrum miasta znajdziemy liczne kawiarnie, restauracje, puby, dyskoteki i kluby nocne, wiele z nich organizuje dodatkowe atrakcje dla turystów np. koncerty na żywo. Można zjeść potrawy z całego świata tak kuchni włoskiej jak indyjskiej czy miejscowej. Bardzo popularną potrawą, znakomicie pasującą do gorącego klimatu jest mahszi, smakowicie przyrządzony ryż z wołowiną, zawinięty w liście winogron, podobnie jak nasze gołąbki. Wiele hoteli usytuowało swoje bary bezpośrednio na plaży.

Makadi to także raj dla lubiących robić zakupy, najwięcej atrakcyjnych sklepów usytuowanych jest w centrum, natomiast ciekawostki można znaleźć na obrzeżach.

[Not a valid template]Do największych atrakcji można zaliczyć wspaniałe warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów morskich, w tym winsurfingu, żeglarstwa i wielu innych. Dla golfistów przygotowano pole golfowe a miłośnicy tenisa mają do dyspozycji świetne korty. Organizowane są także przejażdżki konne i wędrówki na wielbłądach po pustyni, w towarzystwie jej rdzennych mieszkańców – Beduinów.

Z Makadi Bay można wybrać się do Hurgady, jednego z najpopularniejszych obecnie kurortów w kraju, malowniczej zatoki Sharm El Naga czy na koralową wyspę Gifun. Kursująca każdego dnia łódź ze szklanym dnem pozwala bez zanurzania się podziwiać najpiękniejsze miejsca rozległej rafy koralowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *