Egipt pogoda

Średnie miesięczne temperatury w Egipcie (°C)
miesiąc Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Egipt - temperatura w dzień 22 23 24 25 26 28 28 27 26 25 24 23
Egipt - temperatura w nocy 18 19 20 21 22 23 23 24 23 22 21 20
Egipt - temperatura wody 18 19 20 21 22 23 24 25 24 23 22 21
Egipt - godzin słonecznych 8h 8h 9h 10h 11h 13h 12h 12h 11h 10h 9h 9h

Pogoda Egipt - Aktualna prognoza pogody dla regionu Hurghada

Ostatnia aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Następna aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Wybierz region

Dane pogodowe zostały dostarczone przez Norwegian Meteorological Institute i NRK.
Dane zostały pobrane z serwisu yr.no

Klimat w Egipcie

W Egipcie panuje przeważnie klimat zwrotnikowy skrajnie suchy. W Delcie nieco różni się od pozostałego terenu, na samym wybrzeżu jest podzwrotnikowy, zwany także śródziemnomorskim.

Niekiedy wyróżnia się na terenie kraju cztery lokalne odmiany klimatu – śródziemnomorski wokół Aleksandrii, półpustynny w okolicach Kairu, umiarkowany wzdłuż Doliny Nilu i pustynny na pozostałym obszarze.

Tylko Nil sprawia, że Egipt nie jest krajem całkowicie piaszczystym i prawie bezludnym.

Opady stanowią prawdziwą rzadkością, na pustynnym południu spada zaledwie kilka milimetrów w ciągu 2-3 lat, na pozostałym terenie poniżej 100 mm. Jedynie na wybrzeżu nieco więcej, 50 do 150 mm rocznie a w okolicach Aleksandrii nawet 200 mm.

W okresie od kwietnia do czerwca wieje gorący wiatr chamsin, niosący dużą ilość pyłu znad pustyń. Występują także gwałtowne burze pisakowe.

Średnia temperatura w najchłodniejszym miesiącu – styczniu oscyluje wokół 11-12˚C. W najcieplejszych miesiącach, od czerwca do sierpnia, temperatura może osiągnąć 38-43˚C, lokalnie zanotowano nawet 49˚. Jednak ze względu na bardzo niską wilgotność powietrza temperatura odczuwalna jest niższa. W nocy spada średnio o 10˚C.

Natomiast temperatura wody w Morzu Czerwonym jest wyrównana, w styczniu wynosi ok. 20˚C, w lipcu 31˚.

Pogoda w Egipcie w poszczególnych miesiącach:

 • styczeń – Egipt w styczniu – temperatura powietrza 18°C – 24°C w dzień, w nocy dość zimno, dlatego dobrze zabrać ze sobą coś ciepłego (np. polar). W ciągu dnia wieje lekki wiatr, w nocy dość zimny. Temperatura wody – około 19°C. W dzień możemy spodziewać się 20°C-22°C, więc istnieje możliwość opalania. W nocy temperatura może spaść spaść nawet do 13°C. Wakacje w Egipcie w styczniu polecamy szczególnie osobą, które nie przepadają za dużymi temperaturami.
 • luty – Egipt w lutym – temperatura powietrza nieznacznie wyższa niż w styczniu, zdarza się nawet do 28°C, pamiętajmy jednak, że noce są nadal zimne dlatego nie zapominajmy o ciepłym nakryciu. Woda w morzu ok. 22°C-23°C. Wakacje w Egipcie w lutym również polecane są dla osób które nie przepadają za dużymi temperaturami.
 • marzec – Egipt w marcu – Marzec jest przejściowym miesiącem pomiędzy „zimnym” Egiptem a Egiptem z wysokimi temperaturami. Temperatura w dzień dochodzi do ponad 28°C, a w nocy nie jest już tak zimno.
 • kwiecień – Egipt w kwietniu – Kwiecień to miesiąc w którym zaczyna się robić ciepło. Temperatura powietrza ponad 28°C czyli bardzo ciepło, noce stosunkowo ciepłe. Okres Wielkanocy to obok świat Bożego Narodzenia okres najwyższego nasilenia ruchu turystycznego.
 • maj – czerwiec – Egipt w maju oraz czerwcu – Obok września i października naszym zdaniem najlepszy okres na wycieczkę do Egiptu. Temperatura powietrza ponad 30°C, czyli już bardzo ciepło, ale jeszcze nie upały jakie panują w okresach letnich. Dzień jest już dłuższy (11h w maju i 13h w czerwcu).
 • lipiec – sierpień – Egipt w lipcu oraz sierpniu – Temperatura powietrza na południu kraju często sięga ponad 40°C – co tu dużo pisać żar leje się z nieba. Taka pogoda nie jest dla każdego, więc jeżeli nie jesteś miłośnikiem naprawdę wysokich temperatur to wybierz inne miesiące. Jeżeli jednak decydujesz się na wakacje w tym okresie staj się wybrać hotel z klimatyzacją w pokoju, na plaży koniecznie parasol ochronny nad leżakami, woda w morzu i w basenie bardzo ciepła (w morzu ponad 25°C); na niebie nie ma chmurki. Koniecznie pamiętajmy o kremach z filtrem
 • wrzesień – październik – Egipt we wrześniu oraz październiku – Bardzo dobre miesiące na wycieczkę do Egiptu,temperatura jest jeszcze zazwyczaj powyżej 30°C, a wieczorami i nocą jest również ciepło; woda nadal bardzo ciepła, dzień stosunkowo długi.
 • listopad – Egipt w listopadzie – Schyłkowy miesiąc w Egipcie jednak to właśnie listopad staje się często miesiącem w którym Polacy decydują się na wycieczkę do Egiptu. Temperatura powietrza powyżej około 28°C. Morze nadal ciepłe, dzień jest już jednak krótszy i trwa już tylko 9h – o 17 robi się ciemno. Częściej też wieją wiatry.
 • grudzień – Egipt w grudniu, Egipt zimą – W grudniu ze względu na okres świąt Bożego Narodzenia nasilenie turystyczne jest duże. Warunki atmosferyczne są już jednak mniej korzystne niż w miesiącach poprzednich. Temperatura 24°C – 26°C, lekki wiatr, średnia temperatura w grudniu 23°C i 9h słonecznych
 • Egipt - co jeszcze Cię interesuje?


  ceny i zakupy
  galeria hotele Kuchnia Kultura
  Ceny
  Egipt

  Galeria
  Egipt
  Hotele
  Egipt

  Kuchnia
  Egipt

  Egipt
  Kultura
  mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
  Mapa Egipt Pogoda
  Egipt
  Egipt
  Poradnik
  Egipt
  Warto
  zobaczyć
  Egipt
  Zdrowie


  Warto zobaczyć.

  Meksyk ceny i zakupy Kuba Ceny i zakupy Indonezja Ceny i zakupy Słowacja ceny i zakupy Włochy ceny i zakupy

  Jedna odpowiedź na „Egipt pogoda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *