Egipt El Gouna

[Not a valid template]El Gouna, zwana także Al-Dżuną

Luksusowe miasteczko turystyczne jest własnością prywatną, położoną nad Morzem Czerwonym na obszarze zwanym nie bez powodu Riwierą Morza Czerwonego.

Leży około 20 km od Hurgady, w miejscu gdzie piaszczyste plaże malowniczo opadają do ciepłego morza. Kurort wzorowany jest na Wenecji, wyspy rozdzielono kanałami z krystalicznie czystą wodą, a następnie połączono pajęczyną malowniczych mostów i mostków.

Twórcami projektu całego założenia są Gene Bates i Fred Couples, którzy umieścili tutaj luksusowe hotele, pola golfowe (18 dołków), kasyno (także szpital) oraz Klub Read Sea Zone oferujący kursy kitesurfingowe.

Znajduje się tutaj aż 14 hoteli, w tym większość 5-gwiazdkowych jak Sheraton Miramar Resort czy Steigenberger Golf Resort. Część z nich posiada własne kasyna.

Budowę sfinansowało trzech braci o nazwisku Sawiris, którzy posiadają miejscowość na własność o 1990 r. Podobny ośrodek budowany jest obecnie w pobliskiej Hurgadzie w Sahl Hasheesh w stronę Safagi. Będzie to prywatne miasteczko, w założeniu jeszcze bardziej luksusowe niż El Gouna.

Plaża w północnej części wyspy znakomicie nadaje się do wypoczynku z dziećmi, pas wody o głębokości 70 cm ciągnie się na kilkaset metrów w głąb morza. Są także atrakcje dla amatorów sportów wodnych, szkoły windsurfingu, baseny, bazy dla płetwonurków, przystanie żeglarskie.

Błękitne laguny wcinające się w złocisty piasek plaż nadają temu miejscu urokliwy i romantyczny charakter. Malownicze uliczki El Gouny posiadają przytulne restauracje i kawiarnie, w sklepach z pamiątkami i galeriach handlowych można kupić wszystko – od wyrobów miejscowych po ubrania marek światowych. W kawiarniach można wypić herbatę i zapalić fajkę wodną – tradycyjną atrakcję wschodu.

[Not a valid template]Jednak największą atrakcję okolicy stanowią znajdujące się nieopodal brzegu rafy koralowe, wspaniałe miejsce do nurkowania. Szczególnie można polecić bezludną, piaszczystą wyspę Zeituna znajdującą się w pobliżu El-Gouny, znane centrum turystyczne.

Na wybrzeżu panuje klimat zwrotnikowy suchy, co oznacza że słońce świeci przez cały rok. Nawet w najchłodniejszym miesiącu, lutym, temperatura powietrza i wody w morzu nie spada poniżej 20˚C a w najcieplejszym osiąga około 35˚C (28˚C woda). Tylko w zimie pogodę psuje bardzo silny, wiejący od morza wiatr.

Egipt - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Egipt

Galeria
Egipt
Hotele
Egipt

Kuchnia
Egipt

Egipt
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Egipt Pogoda
Egipt
Egipt
Poradnik
Egipt
Warto
zobaczyć
Egipt
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Taba pogoda Nuweiba pogoda Luksor pogoda Dahab pogoda Safaga pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *