Włochy ceny i zakupy

[Not a valid template]Włochy należą do krajów, którego tanich nie należą. Obowiązującą walutą jest Euro, warto więc przed wyjazdem sprawdzić kursy walut. Dobrze też wymienić pieniądze w Polsce, ponieważ kantory włoskie bardzo często oferują wymianę złotówek po bardzo niekorzystnym kursie. Oczywiście najdrożej jest w większych miastach, gdzie turystyka jest szeroko rozwinięta. Do najdroższych miast należy oczywiście Rzym, więc przed wyjazdem warto zapoznać się z obowiązującymi tam cenami, zwłaszcza żywności. We włoskich restauracjach do rachunku doliczany jest od razu napiwek, od 3 Euro wzwyż, w zależności od ekskluzywności lokalu. Za filiżankę kawy w Rzymie czy Mediolanie zapłacimy, w zależności od restauracji nawet 5,7 Euro, cena pizzy waha się między 4 a 12 Euro, a coli 4 euro. Doliczając jeszcze napiwek, zjedzenie w restauracji może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli jedzie się na wakacje całą rodziną.

Ceny noclegów uzależnione są od miasta i standardu hotelu. Aby ograniczyć koszty można korzystać z kempingów lub pól namiotowych. Należy pamiętać, że autostrady we Włoszech są płatne, a litr benzyny to koszt powyżej 1,5 Euro za litr.

Zakupy we Włoszech to na pewno niezaprzeczalna przyjemność. Można tutaj nabyć dosłownie wszystko, od niewielkich pamiątek, po ekskluzywną odzież, buty i inne wyroby skórzane. Odzież skórzaną, torebki i buty można kupować na targu, gdzie ceny są niższe niż w sklepach. Artykuły te nie należą do najtańszych, ale mamy pewność, że są bardzo wysokiej jakości. Kupując żywność warto korzystać ze sklepów dyskontowych, które zazwyczaj mieszczą się na obrzeżach miasteczek turystycznych. Tanie i świeże owoce nabędziemy na targu.

Oprócz włoskiej odzieży, turyści bardzo chętnie kupują podczas pobytu w tym kraju wino, kawę, oryginalną oliwę z oliwek czy makarony. Te specjały kuchni włoskiej są popularne ze względu na swój niepowtarzalny smak i nabywane również w charakterze prezentu. Do unikalnych pamiątek, które można nabyć we Włoszech należą miedzy innymi sławne maski weneckie, które oferowane są w różnych rozmiarach i zdobieniach.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy Dolomity Sri Lanka kultura Izrael Masada Włochy Rzym Maroko poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *