Znaczek pocztowy zakupiony w krajach Unii, może być użyty do wysłania listu albo kartki z Polski, pomimo, że został zapłacony w EURO, nie w złotych. Znaczek na kartkę pocztową zagranicę kosztuje 3 złote i musimy zakupić go w urzędzie pocztowym lub innym miejscu na terenie Polski.
Drogi w Polsce nie należą do najlepszych i należy jechać po nich ostrożnie, aby nie uszkodzić samochodu. Na obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poza obszarem zabudowanym 90 km/h.
Dla turystów zagranicznych uruchomiono infolinię 0 800 200 300 (bezpłatna, z telefonów stacjonarnych) oraz + 48 608 599 599. Operatorzy udzielają informacji w sprawach służb ratunkowych, numerach telefonów alarmowych, zachowania w przypadku kolizji lub wypadku drogowego, a także jak postępować w wypadku kradzieży, napaści itp.
Informacja obsługiwana jest codziennie pomiędzy 10 00 a 22 00 w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Odwiedzając Polskę warto zatrzymać się w stolicy, Warszawie, gdzie do największych atrakcji należy zrekonstruowany po II wojnie światowej Zamek Królewski i Stare Miasto, Pałac Wilanowski, Łazienki oraz Muzeum Narodowe, Muzeum II Wojny Światowej, Powstania Warszawskiego i Żydów Polskich.
Dawna stolica kraju, Kraków, przyciąga co roku tysiące turystów ze wszystkich stron świata. Znajduje się tutaj ponad 6 tys. zabytkowych obiektów z największym w Europie Rynkiem, Sukiennicami, reliktami murów obronnych, Bramą Floriańską, Barbakanem z XV w., Kościołem Mariackim z ołtarzem Wita Stwosza.
Bardzo ciekawym miastem na wybrzeżu jest Gdańsk z dobrze zachowaną średniowieczną starówką, Ratuszem, Dworem Artusa, Kościołem św. Katarzyny, Żurawiem i Bazyliką Mariacką. Ciekawe zabytki oglądniemy we Wrocławiu, Szczecinie, Olsztynie, Płocku, Łodzi, Rzeszowie i Kazimierzu Dolnym.
Mieszkańcy kraju najchętniej spędzają letnie wakacje nad Morzem Bałtyckim, w takich kurortach jak Międzyzdroje, Łeba, Kołobrzeg, Mielno czy Półwysep Helski. Także w Tatrach i jego stolicy Zakopanem. Niezapomnianych przeżyć dostarcza dzika przyroda Beskidów i Bieszczadów czy mniejszych Gór Świętokrzyskich i mniej obleganych przez turystów Sudetów.
Polskie Pojezierze Mazurskie położone na terenie historycznych Prus Wschodnich, nazywanych zielonymi płucami Polski. W Malborku i Fromborku zachowały się średniowieczne twierdze krzyżackie.