Litwa Druskienniki

Druskienniki to niewielka miejscowość położona w południowej części kraju słynna ze swoich licznych uzdrowisk i miejsc leczniczych. Pierwsze zapiski o mieście są stosunkowo późno i pochodzą z pierwszej połowy szesnastego wieku.

Niemniej jednak, według wszelkiego prawdopodobieństwa już dużo wcześniej znajdowała się tam osada, która w wyniki zamętu dziejowego została prawdopodobnie zrównana z ziemią. Już pod koniec XVII wieku odkryto w Druskiennikach źródła solankowe, którymi zajęli się uczeni i medycy. W połowie XIX wieku car Mikołaj I nadał miastu tytuł ośrodka leczniczego.

Niedługo później zaczęli do niego napływać turyści ze wschodu i z Polski. Po kilku latach miejscowość stała się sławna w całej w Europie i zjeżdżali do niej turyści ze wszystkich regionów starego kontynentu. W wyniku I wojny światowej i postanowień traktatowych miejscowość została przyłączona do Polski. Z racji, iż Józef Piłsudski bardzo często zażywał tam odpoczynku stała się bardzo popularna pośród elit ziemiańskich i odnotowywała coraz wyższe dochody.

Po II wojnie światowej miasto znalazło się w obrębie republiki białoruskiej, zaś po kilkudziesięciu latach powróciło do Litwy. Obecnie jego znaczenie nie jest już tak duże jak miało to miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej, ale nadal cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród ludności litewskiej.

Polskie wycieczki traktują miasto raczej jako ciekawy punkt wizytowy chociażby z racji tego, iż na terenie Polski znajduje się bardzo wiele miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. Druskienniki cieszą się dużym zainteresowaniem również z racji Aquaparku- jednego z największych w tej części Europy.

Nieopodal Druskiennik znajduje się również muzeum pamiątek radzieckich znane również jako Park Grutas.

Litwa - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Litwa

Galeria
Litwa
Hotele
Litwa

Kuchnia
Litwa

Litwa
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Litwa Pogoda
Litwa
Litwa
Poradnik
Litwa
Warto
zobaczyć
Litwa
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur galeria Malediwy Galeria Kenia Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *