Polska poradnik turysty

Znaczek pocztowy zakupiony w krajach Unii,‭ ‬może być użyty do wysłania listu albo kartki z Polski,‭ ‬pomimo,‭ ‬że został zapłacony w EURO,‭ ‬nie w złotych.‭ ‬Znaczek na kartkę pocztową zagranicę kosztuje‭ ‬3‭ ‬złote i musimy zakupić go w urzędzie pocztowym lub innym miejscu na terenie Polski.‭

Drogi w Polsce nie należą do najlepszych i należy jechać po nich ostrożnie,‭ ‬aby nie uszkodzić samochodu.‭ ‬Na obszarze zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do‭ ‬50‭ ‬km/h,‭ ‬poza obszarem zabudowanym‭ ‬90‭ ‬km/h.
Dla turystów zagranicznych uruchomiono infolinię‭ ‬0‭ ‬800‭ ‬200‭ ‬300‭ (‬bezpłatna,‭ ‬z telefonów stacjonarnych‭) ‬oraz‭ ‬+‭ ‬48‭ ‬608‭ ‬599‭ ‬599.‭ ‬Operatorzy udzielają informacji w sprawach służb ratunkowych,‭ ‬numerach telefonów alarmowych,‭ ‬zachowania w przypadku kolizji lub wypadku drogowego,‭ ‬a także jak postępować w wypadku kradzieży,‭ ‬napaści itp.
Informacja obsługiwana jest codziennie pomiędzy‭ ‬10‭ ‬00‭ ‬a‭ ‬22‭ ‬00‭ ‬w trzech językach:‭ ‬angielskim,‭ ‬niemieckim i rosyjskim.

Odwiedzając Polskę warto zatrzymać się w stolicy,‭ ‬Warszawie,‭ ‬gdzie do największych atrakcji należy zrekonstruowany po II wojnie światowej Zamek Królewski i Stare Miasto,‭ ‬Pałac Wilanowski,‭ ‬Łazienki oraz Muzeum Narodowe,‭ ‬Muzeum II Wojny Światowej,‭ ‬Powstania Warszawskiego i Żydów Polskich.
Dawna stolica kraju,‭ ‬Kraków,‭ ‬przyciąga co roku tysiące turystów ze wszystkich stron świata.‭ ‬Znajduje się tutaj ponad‭ ‬6‭ ‬tys.‭ ‬zabytkowych obiektów z największym w Europie Rynkiem,‭ ‬Sukiennicami,‭ ‬reliktami murów obronnych,‭ ‬Bramą Floriańską,‭ ‬Barbakanem z XV w.,‭ ‬Kościołem Mariackim z ołtarzem Wita Stwosza.
Bardzo ciekawym miastem na wybrzeżu jest Gdańsk z dobrze zachowaną średniowieczną starówką,‭ ‬Ratuszem,‭ ‬Dworem Artusa,‭ ‬Kościołem św.‭ ‬Katarzyny,‭ ‬Żurawiem i Bazyliką Mariacką.‭ ‬Ciekawe zabytki oglądniemy we Wrocławiu,‭ ‬Szczecinie,‭ ‬Olsztynie,‭ ‬Płocku,‭ ‬Łodzi,‭ ‬Rzeszowie i Kazimierzu Dolnym.
Mieszkańcy kraju najchętniej spędzają letnie wakacje nad Morzem Bałtyckim,‭ ‬w takich kurortach jak Międzyzdroje,‭ ‬Łeba,‭ ‬Kołobrzeg,‭ ‬Mielno czy Półwysep Helski.‭ ‬Także w Tatrach i jego stolicy Zakopanem.‭ ‬Niezapomnianych przeżyć dostarcza dzika przyroda Beskidów i Bieszczadów czy mniejszych Gór Świętokrzyskich i mniej obleganych przez turystów Sudetów.

Polskie Pojezierze Mazurskie położone na terenie historycznych Prus Wschodnich,‭ ‬nazywanych zielonymi płucami Polski.‭ ‬W Malborku i Fromborku zachowały się średniowieczne twierdze krzyżackie.

Polska - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Polska

Galeria
Polska
Hotele
Polska

Kuchnia
Polska

Polska
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Polska Pogoda
Polska
Polska
Poradnik
Polska
Warto
zobaczyć
Polska
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Ukraina kultura Grecja Zdrowie Tunezja kultura Niemcy kultura Jordania Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *