Tunezja Port el Kantaoui

[Not a valid template]Port el Kantaoui to francuska nazwa Marsa al-Kantawi, dzielnicy Susy, położonego około 10 km od centrum miasta.

Ośrodek powstał w 1979 r. nad wspaniałymi plażami Morza Śródziemnego, specjalnie z myślą o turystach. Od pozostałych kurortów Tunezji odróżnia go fakt posiadania bardzo nowoczesnych, luksusowych i zadbanych hoteli. Znajduje się tutaj także port jachtowy dla ponad 300 łodzi, ośrodki sportowe m.in. nart wodnych i paralotniarstwa oraz znakomite pola golfowe. Władze miasta dbają o infrastrukturę turystyczną, przeznaczając na ten cel znaczne środki, wszystko aby przyciągnąć gości z zagranicy, którzy mają być zachwyceni pobytem i wrócić w przyszłym roku ze znajomymi.

Duże, 36 – dołkowe El-Kantaoui Golf może organizować mistrzostwa w tym ekskluzywnym sporcie.
Nowoczesna architektura ośrodka jest wzorowana na tradycyjnym budownictwie wybrzeża, z białymi domkami wśród kołyszących się na wietrze palm i srebrzystych liści oliwek.

Do malowniczej medyny prowadzi sieć wąskich uliczek, wijących się wśród arkad i wypełnionych kwiatami dziedzińców. W centrum znajdziemy między innymi liczne sklepy i sklepiki, stragany z wyrobami miejscowych rzemieślników, park wodny i małe zoo.

Wokół przystani skupiają się liczne restauracje, kawiarnie, bary i butiki. Piaszczysta plaża znakomicie nadaje się do leniuchowania po długich kąpielach w ciepłym morzu i spacerów przy świetle bajecznego zachodu słońca.

Łodzie ze szklanym dnem pozwalają oglądnąć podwodne życie z całym jego bogactwem, między innymi igraszki delfinów. Można wynająć konie albo przewodnika z wielbłądami, który zabierze nas na przejażdżkę po okolicy.

Do najbardziej popularnych restauracji należą La Daurade i Les Emires, gdzie możemy zjeść tradycyjne przysmaki tunezyjskiej kuchni. Życie nocne skupia się wokół portu i licznych klubów, dodatkową atrakcją jest miejscowe kasyno.

Hotele stoją tuż przy morzu, oddalone od centrum najwyżej 2 km, z obszernymi, klimatyzowanymi pokojami, telewizją satelitarną, tarasami lub balkonami. Większość posiada baseny dla gości, kryte lub odkryte, korty tenisowe, jaccuzi, łaźnie tureckie, sauny, salony masażu, dyskoteki.

Na plaży można uprawiać liczne sporty wodne i plażowe, jet ski, kajakarstwo, pływanie na katamaranach, windsurfing.

[Not a valid template]Dla dzieci zorganizowano profesjonalną opiekę, brodziki, liczne propozycje rozrywki i place zabaw.
Port El-Kantaoui ma znakomite położenie jako baza wypadowa do innych regionów kraju – można wynająć samochód lub wykupić wycieczkę do najciekawszych miast wybrzeża.

Tunezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Tunezja

Galeria
Tunezja
Hotele
Tunezja

Kuchnia
Tunezja

Tunezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Tunezja Pogoda
Tunezja
Tunezja
Poradnik
Tunezja
Warto
zobaczyć
Tunezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Bizerte pogoda Kairouan pogoda Sfax pogoda Tunis pogoda Djerba pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *