Sri Lanka Colombo

[Not a valid template]Colombo jest największym miastem i dawną stolicą Sri Lanki (obecnie tą funkcję sprawuje Sri Dźajawardanapura Kotte). Znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy. Colombo jest tętniącym życiem miastem, w którym miesza się wygoda współczesnego życia i piękne ruiny kolonialnych budynków. Region Metropolii Colombo obejmuje dzielnice: Colombo, Gampaha i Kalutara.

Ze względu na duży port morski i jego strategiczne położenie w obszarze szlaków morskich prowadzących ze wschodu na zachód, miasto Colombo było znane już nawet starożytnym kupcom około 2000 lat temu. Jednak jako że największe znaczenie Sri Lanka zyskała dopiero pod panowaniem Imperium Brytyjskiego, we wcześniejszych latach nie ściągnęła w to miejsce zbyt dużego kapitału. Od czasu odzyskania niepodległości w 1948 roku, Colombo stało się handlowym centrum wyspy, do którego przyjeżdżają inwestorzy z całego świata.

Centrum miasta, to jednak nie tylko biura międzynarodowych korporacji, ale również liczne restauracje i miejsca rozrywki. Nocne życie w Colombo jest organizowane również z myślą o turystach, można więc znaleźć tam podobne lokale, jak w setkach innych miast turystycznych na świecie.

Do znanych zabytków Colombo należą: stary fort, Muzeum Narodowe, Dutch Period Museum (Muzeum Okresu Holenderskiego) oraz liczne świątynie buddyjskie, hinduistyczne i muzułmańskie, których wyznawcy doskonale koegzystują w jednym mieście.

Szczególnie istotne jest Muzeum Narodowe w Colombo, największe w Sri Lance, które otwarto w 1877 roku za czasów kadencji gubernatora Sir Williama Henry Gregory’ego. Budynek znajduje się w pięknym cynamonowym ogrodzie. Wśród eksponatów znajdują się między innymi klejnoty koronne i tron ostatniego króla Królestwa Kandy, Sri Vikrama Rajasinha. Bardzo często są w nim też organizowane specjalne wystawy, dotyczące starożytnej historii wyspy.

Sri Lanka - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Sri Lanka

Galeria
Sri Lanka
Hotele
Sri Lanka

Kuchnia
Sri Lanka

Sri Lanka
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Sri Lanka Pogoda
Sri Lanka
Sri Lanka
Poradnik
Sri Lanka
Warto
zobaczyć
Sri Lanka
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Ceny i zakupy Austria ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Grecja Ceny i zakupy Monako ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *