Tunezja Nabeul

[Not a valid template]Grecy zwali go Neapolis a Rzymianie Arabised, obie nacje doceniały świetne położenie miasta na wybrzeżu Morza Śródziemnego, tuż u przylądka Cap Bon. Miasto zostało zniszczone przez Rzymian wraz z sąsiednią Kartaginą, w zemście za napad Hannibala na Półwysep Apeniński.

Posiada dobre połączenie z odległym ok. 10 km Hammamat, stolicą kraju Tunisem, Monastyrem i Susą, ośrodkami bardzo atrakcyjnymi turystycznie.

Nabul znany jest przede wszystkim z przepięknie zdobionej i bardzo dobrej gatunkowo ceramiki. W centrum możemy oglądnąć ogromną, ceramiczną donicę w której posadzono akę, wiecznie zielone drzewo, rosnące w gorącym klimacie Afryki i Nowej Gwinei.

Turystów przyciągają wspaniałe, złociste plaże z drobnym, miękkim piaskiem i bajecznie turkusowe wody Morza Śródziemnego. Inną atrakcją jest targ wielbłądów, na który jednak musimy przyjść o 6 00 rano, w piątek. Dla turystów organizowane są konne akrobacje i pokazy jazdy na wielbłądach.

Wielki Meczet w centrum to typowy przykład architektury sakralnej tego regionu. Powstał na planie prostokąta z dziedzińcem i dużą salą modlitw pięknie zdobioną płytkami ceramicznymi.

[Not a valid template]Muzeum Archeologiczne posiada zbiory, obrazujące bogatą historię miasta. W kilku jasnych salach prezentowane są zabytki, jakich może pozazdrościć Nabulowi większość muzeów europejskich – klasyczne rzeźby z okresu fenickiego, rzymskie mozaiki, które były wzorem dla bizantyjskich. Tuż przy wejściu znajduje się plan starożytnego Neapolis i mapa półwyspu Ras at-Tib z zaznaczonymi wykopaliskami archeologicznymi.

Starożytne Neapolis ciągnie się na przedmieściach dzisiejszego Nabulu, niestety z tego czasu zachowało się niewiele, kilka kolumn i fragment pałacowego muru. Całość ogrodzono parkanem, ruiny porastają malownicze drzewka oliwkowe.

Tunezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Tunezja

Galeria
Tunezja
Hotele
Tunezja

Kuchnia
Tunezja

Tunezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Tunezja Pogoda
Tunezja
Tunezja
Poradnik
Tunezja
Warto
zobaczyć
Tunezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Sri Lanka kultura Tunezja galeria Kambodża Kultura Jamajka Kultura Litwa Troki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *