Włochy Zatoka neapolitańska

[Not a valid template]Zatoka Neapolitańska, to region znajdujący się na południu Włoch. Stolicą rejonu jest Neapol, od którego pochodzi nazwa tego miejsca. Tutaj między innymi znajduje się jedyny czynny na stałym lądzie wulkan Wezuwiusz, dobrze znany z lekcji historii.

W samym Neapolu warto zwiedzić na pewno centrum miasta, gdzie można spacerować po uroczych uliczkach pełnych sklepów i biur. Nad całą dzielnicą króluje Castel Nuovo, czyli Nowy Zamek, zwany także andegaweńskim. Tutaj także warto obejrzeć jeden z najsłynniejszych teatrów operowych – Teatro San Carlo oraz Galerię Humberta I.

Chcąc poznać kulturę miasta warto udać się do dzielnicy SpaccaNapoli, gdzie mieszkają rdzenni neapolitańczycy.

Park Capodimonte to z pewnością kolejny, obowiązkowy przystanek w czasie zwiedzania Neapolu. Mieści się tutaj Pałac Królewski, spełniający obecnie rolę muzeum. Tutaj można zapoznać się z dziełami takich artystów jak: Simone Martini, Masolino, Masaccio, Botticelli, Bellini, Raffaello, Tiziano. W Neapolu znajduje się także Narodowe muzeum Archeologiczne, gdzie można podziwiać znaleziska z całej Kampanii.

Z Neapolu blisko już na Capri, wyspę zakochanych i romantyków. Odwiedzając to miejsce koniecznie trzeba zobaczyć Lazurową Grotę, Naturalny Łuk, panoramę z Monte Solaro , Willę Jovis i ogrody Augusta.

Jeśli znajdujemy się już w rejonach Wezuwiusza nie możemy pominąć jednego z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych na świecie, jakim są Pompeje. Popiół wulkaniczny doskonale zachował budowle i przedmioty codziennego użytku, dzięki czemu wiemy teraz, jak żyli starożytni Rzymianie.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *