Monako kultura

[Not a valid template]Księstwo Monako ma bogatą kulturę, choć w dużej mierze czerpiąca z dorobku krajów ościennych. Jednak w styl życia kojarzący się z Monako wpisane jest świętowanie. Dlatego też oferta kulturalna musi być odpowiednio różnorodna i postawiona na wysokim poziomie. Licznie organizowane imprezy zawsze są dużą atrakcją dla turystów.

Jedna z najbardziej znanych imprez, to Festival de Monaco, niezależne święto międzynarodowego filmu i designu. To festiwal, które promuje kobiety w sztuce. Organizatorzy festiwalu starają się wyszukać twórcze kobiety w różnych aspektach artystycznego świata. Aktorki, kobiety-reżyserzy, scenarzystki, projektantki, fotografki, artystki i rzeźbiarki – wszystkie one mają szansę na swoje 5 minut podczas tego festiwalu.
Istotnym świętem kina jest również Monaco International Film Festival, organizowany co roku w Monte Carlo. Podczas tej imprezy przyznawane są Angel Film Awards.

Warto wybrać się także na Monte Carlo Jazz Festival, pięciodniową imprezę, która jest adresowana do miłośników najwyższej klasy wykonawców jazzowych. Festiwal odbywa się w prestiżowych salach koncertowych, z wyjątkową atmosferą, takich jak Opéra Garnier w Monte-Carlo.

Kultura Monaco charakteryzuje się obecnością różnych grup etnicznych. Wśród mieszkańców Monako większość ludzi deklaruje się jako wyznawcy wiary rzymskokatolickiej. Dlatego właśnie w kulturze Monako bardzo ważną rolę odgrywa Kościół, zwłaszcza podczas świąt. W Monako bardzo hucznie obchodzi się święta, takie jak Wielkanoc, dzień świętego Romana i dzień świętego Jana.

Religia w Monako
katolicyzm – 83,34%
protestantyzm – 4,08%
judaizm – 1,7%
islam – 0,5%
prawosławie – 0,24%

Monako - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Monako

Galeria
Monako
Hotele
Monako

Kuchnia
Monako

Monako
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Monako Pogoda
Monako
Monako
Poradnik
Monako
Warto
zobaczyć
Monako
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Singapur galeria Malediwy Galeria Kenia Galeria Dominikana galeria Tajlandia galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *