Włochy Sardynia

[Not a valid template]Sardynia od lat przyciąga turystów swoim śródziemnomorskim klimatem, pięknem krajobrazów i oczywiście niezliczonymi starożytnymi zabytkami. Podróżując po wyspie można skorzystać z linii kolejowej, która łączy ze sobą nawet najbardziej oddalone miejscowości.

Za najbardziej ciekawe miejsca na Sardynii uznaje się jej stolicę – Cagliari oraz Sassari i Nuoro.
Cagliari jest najnowocześniejszym z tych trzech miast, ale powiew historii możemy odnaleźć w Muzeum Narodowym czy w średniowiecznym Bastionie Saint Remy. Ponadto w Cagliari znajduje się Katedra Santa Maria, gdzie możemy zobaczyć sarkofagi przechowujące szczątki królów z dynastii Sabaudzkiej. Jeśli zwiedzamy wyspę w towarzystwie dzieci koniecznie odwieźmy Park Centralny, gdzie można spotkać liczne gatunki zwierząt.

Sassari również należy do miast nowoczesnych, ale warte zwiedzenia są jego okolice, jak Castelsardo , gdzie znajduje się z genueńska twierdza, Saccargia z romańską kolegiatą, czy Caprera – miejsce pochówku grób Giuseppe Garibaldiego. W tych rejonach znajdują się również niewielkie plaże, gdzie nie spotkamy tłumów turystów i możemy spokojnie odpocząć.

Nuoro jest położone w głębi wyspy i tutaj naprawdę spotkamy wciąż żywy folklor. Jego mieszkańcy wciąż zajmują się podtrzymywaniem tradycji, między innymi przez wyrób ceramiki, charakterystycznej dla tego regionu.

Jeżeli chcemy spędzić wakacje na rekreacji i sportach wodnych, koniecznie wybierzmy Costa Smeralda, zwane Szmaragdowym Wybrzeżem. Znajdują się tutaj liczne uzdrowiska, a dużym zainteresowaniem cieszą się także organizowane z tego miejsca wycieczki do Rzymu.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Bułgaria Pogoda Chorwacja pogoda Słowacja pogoda Francja pogoda Łotwa Pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *