Włochy kuchnia

[Not a valid template]Kuchnia włoska kojarzy się przede wszystkim z popularnymi i znanymi na całym świcie potrawami, jaki mi są pizza i spaghetti. Jednakże Włochy to także ogromne bogactwo różnorodnych potraw z mięs, ryb, ryżu i warzyw. Włosi uwielbiają surówki, sery, owoce, świeże przyprawy, słodkie desery oraz dobre wino. Włosi to producenci jednych z najlepszych win na świecie, a każdy region szczyci się własną odmianą.

W zależności od regionu możemy spotkać różne dania, z których słynie dane miejsce. Północ kraju specjalizuje się w mięsach, zapiekankach, różnych postaciach makaronu i pizzy. Na południu natomiast dominuje już typowa kuchnia śródziemnomorska, gdzie do potraw chętnie wykorzystuje się owoce morza, oliwę z oliwek, świeże zioła, warzywa i owoce.

Jedzenie jest dla Włochów swoistym rytuałem, który skupia przy stole całą rodzinę. Posiłki są zazwyczaj obfite i podane z dbałością o estetykę, a pory ich spożywania są przestrzegane z wielką starannością.
Bardzo znane są również włoskie desery, któż z nas bowiem nie słyszał o tiramisu, sorbecie czy lodach włoskich? Do tradycyjnych potraw, znanych także u nas należą lasagne, risotto, ravioli, tortellini czy zupa minestrone.

Kuchnia włoska jest bardzo zróżnicowana, dlatego cieszy się dużą popularnością na całym świecie, bowiem dostarcza rozmaitych potraw i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Włosi doceniają zapachy, które powinny uwodzić zmysły, dlatego chętnie dodają do potraw rozmaryn, bazylię, szałwię czy oregano. Dzięki nim dania pięknie pachną i pozwalają wydobyć naturalną głębię smaku.

Używanie w kuchni włoskiej ziół, ogromniej ilości warzyw, owoców, oliwy z oliwek czy owoców morza sprawia, że należy ona do jednych z najzdrowszych na świecie. Jest ona bogata w takie produkty, które są lekkostrawne i dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Kieliszek czerwonego wina po posiłku wpływa kojąco na układ trawienny i wzmacnia serce. Dietetycy polecają kuchnię włoską osobom mającym problem z podwyższonym cholesterolem oraz pragnącym w zdrowy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy Dolomity Sri Lanka kultura Izrael Masada Włochy Rzym Maroko poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *