Włochy Siena

[Not a valid template]Siena to miasto w Toskanii, które urzeka swoich średniowiecznym charakterem, pięknymi budowlami, starymi kamieniczkami, zaułkami i uroczymi uliczkami. W centrum miasta znajduje się Piazza del Campo. Jest to plac w kształcie muszli, gdzie dawniej znajdowało się forum, a w czasach obecnych pełni funkcję głównego rynku. Na placu znajdziemy marmurową fontannę Fonte Gaia, która zwana jest wesołym źródłem, a zasila ją średniowieczny akwedukt. Jest tu też Palazzo Pubblico (Palazzo Communale), który obecnie pełni rolę ratusza oraz Museo Civico i Torre del Mangia. O wyjątkowości centrum Sieny może świadczyć fakt, że w 1995 roku wpisano go na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Symbolem Sieny jest Katedra Duomo, cała zbudowana z marmuru z Condagli. Podczas pięknej pogody warto wspiąć się na dach katedry, by podziwiać przepiękne widoki na miasto i Alpy.

W Sienie znajduje się też jeden z najstarszych na świecie uniwersytetów, którego początki datuje się na 1240 rok. Ponadto na przełomie XIII i XIV wieku powstała Sieńska szkoła malarska.

Jedną z atrakcji turystycznych miasta są wyścigi konne Palio di Siena, które odbywają się 2 lipca i 16 sierpnia, a biorą w nich udział przedstawiciele dzielnic Sieny.

Zabytki Sieny są doskonale zachowane, dlatego wyłącznie tutaj poczujemy prawdziwy powiew historii. Również jej położenie jest bardzo atrakcyjne, ponieważ stąd blisko już Florencji czy Livorno, jak i gorących Wyspy Toskańskich i pięknych, piaszczystych plaż. Zaraz obok jest też Piza i Rzym.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *