Włochy Dolomity

[Not a valid template]Dolomity to miejsce, gdzie raj na ziemi mają przede wszystkim amatorzy sportów zimowych. Jednakże jest to miejsce niezwykłe, które swoim urokiem i pięknym krajobrazem przyciąga turystów o każdej porze roku. Tutaj bowiem, uwielbiający piesze wędrówki z pewnością nie będą się nudzić.

Można śmiało powiedzieć, ze Dolomity są górami dla każdego. Jeśli nie jesteśmy wprawni w górskich wyprawach możemy wybrać uroczy Sasso Lungo. Jest to najmniejszy z masywów, który otoczony jest łąkami górskimi. Prowadzą tutaj wygodne szlaki, które można przemierzać nawet z małymi dziećmi. Jeśli zdecydujemy się na dłuższą wycieczkę, wówczas możemy przejść cały masyw.

W Dolomitach znajdziemy też dwie bardzo ciekawe przełęcze w rejonie Sasso Lungo, gdzie na wycieczkę możemy wybrać się od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Perełką Dolomitów jest z pewnością Pale di San Martino, a jego rejonie leży niewielkie, bardzo urokliwe miasteczko – San Martino di Castrozza, które może posłużyć za doskonałą bazę wypadową.

Godnym polecenia obszarem jest Alpe di Siusi, które zwłaszcza zimą doskonale nadaje się na wypoczynek dla początkujących narciarzy. Trasy są tu proste, a sama Alpe di Siusi należy do najbardziej nasłonecznionych rejonów na świecie.

Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest Cortina, zwana też Królową Dolomitów. Oferuje ona wiele atrakcji o każdej porze roku, jej krajobraz jest przepiękny, bowiem z każdej strony otaczają ją góry, jednak należy do najdroższych obszarów Dolomitów.

Dolomity to również wspaniała przyroda i możliwość obserwowania wielu gatunków zwierząt, np. świstaków i roślin. Dla ich ochrony utworzono w Dolomitach wiele parków krajobrazowych oraz Park Narodowy Dolomity Belluneńskie.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *