Włochy Sycylia

[Not a valid template]Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, która przyciąga turystów chcących poleniuchować w pięknym południowym klimacie. Jednakże jest tutaj także wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić i zobaczyć.

Stolicą Sycylii jest Palermo. Odwiedzając to miasto warto przyjrzeć się Katedrze S. Rosalia, gdzie mieszczą się grobowce dawnych królów. Można tu zobaczyć też wiele innych budowli sakralnych z różnych okresów, np. kościół S. Cataldo i S. Giovannidegli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro, S. Agostino, della Gancia, delle Ree Pentife i della Catena. Z XII wieku pochodzą warte obejrzenia pałace Zisa i Cuba.

Bardzo urokliwym miejscem jest miasto Taormina, po którym można spacerować godzinami. Rozciąga się tu między innymi wspaniały widok na Etnę. Będąc w Taormina nie można pominąć Gole Alcantra, stanowiący zespół przepięknych wodospadów. Znajduje się tu również Teatr Grecki, a tuż za jego sceną ogromny wulkan.

Odwiedzają Sycylię należy koniecznie odwiedzić Syrakuzy – ojczyznę Archimedesa i zagłębie starożytnych zabytków. Znajdują się tu słynne katakumby pod kościołem San Giovani oraz barokowa katedra, która zbudowana została na ruinach greckiej świątyni Ateny. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się ruiny świątyni Apolla oraz XIII-wieczny Zamek Maniace. Sarkuzy to także mnóstwo parków, gdzie można podziwiać piękne fontanny, z których najsłynniejsze to Ciane i fontanna Artusa.

Chcąc podziwiać piękne zabytki, warto także udać się do Noto, z przepięknym placem Piazza Municipio. W mieście tym odbywa się wiosną festiwal kwiatów, podczas którego na jednej z ulic pojawia się kwietny dywan, tworzony z 400 tysięcy kwiatów. W Noto należy również odwiedzić kościoły San Domenico i San Francesco.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *