Włochy Mediolan

[Not a valid template]W ekskluzywnych sklepach Mediolan jest drugim co do wielkości miastem Włoch, a zarazem jednym z najbogatszych w Europie. Mediolan to przede wszystkim miasto mody. Spacerując po ulicach miasta możemy spotkać wielu sławnych ludzi, projektantów i modelki. Tutaj możemy również zrobić zakupy u Gucciego, Ferragamo, Valentino, Armaniego czy Fendiego.

W Mediolanie jednak znajdziemy również wiele zabytków, muzeów i ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Katedra Narodzin św. Marii. Należy do najwspanialszych świątyń świata i w całości wykonana jest z marmuru pochodzącego z kamieniołomów w Candoglia. Świątyniami wartymi zobaczenia są także kościół NMP Łaskawej – Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się grób Ojca Pio oraz Bazylika Sant’Ambrogio.

Mediolan słynie również z pochodzącego z XIV w. Zamku Sforzów, gdzie znajduje się Muzeum Miejsce. Na terenie zamku znajduje się też Pinakoteka, najsłynniejsza galeria sztuki w Mediolanie, której założycielem jest Napoleon. Możemy tu obejrzeć kolekcję włoskiego malarstwa, między innymi dzieła Canaletta, Caravaggia czy Rafaela.

Jeśli pasjonujemy się sztuką, odwiedźmy koniecznie Galerię Ambrosini, gdzie możemy obcować z dziełami takich artystów, jak Rafael, Leonard da Vinci czy Caravaggio.

Słynne wynalazki Leonarda da Vinci, w tym jego sławną maszynę latającą możemy podziwiać w Narodowym Muzeum Nauki i Techniki.

Melomani z pewnością odwiedzą najsłynniejszy teatr operowy przy Piazza della Scala, na którego scenach wystawiano dzieła operowe Rossiniego, Belliniego i Verdiego.

Aby odpocząć po pełnej wrażeń wycieczce można udać się do Brrera. Jest dzielnica artystów i bohemy, gdzie znajdziemy mnóstwo urokliwych uliczek i zaułków. Tutaj też możemy napić się dobrej kawy czy zjeść posiłek w jednej z nastrojowych knajpek oraz zrobić zakupy w licznych galeriach i desach.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *