Włochy Prazzo

Wspaniałe warunki dla turystów, spragnionych łagodnego klimatu i przyrody panują na obszarach wokół wielkich jezior alpejskich, takich jak Garda z bazą w miejscowościach: Riva, Sirmione, Gardone, Riviera, Malcesine, Salo, Bardolino i Desenzano del Garda, nad jeziorem Maggiore i Como.

W Alpach znajdują się również parki narodowe – w dolinie Aosty i Oreo – Gran Paradiso oraz Stemo w masywie Ortles-Cevadale, najwspanialszym z występujących tutaj zwierząt jest orzeł królewski.

W regionie znajdują się dwa miasta z bogatą historią i wieloma cennymi zabytkami. Turyn, założony przy ujściu Dora Riparia do Padu, jako kolonia rzymska, w średniowieczu stanowił stolicę księstwa Longobardów.

Do najważniejszych zabytków należą katedra z XV w. (od 1578 r. przechowywany jest tutaj Całun turyński), kościół San Lorenzo, Superga, Palazzo Reale, Palazzo Madama, Palazzo Carignano, Castello del Valentino, Mole Antonelliana, Pałac Stupinigi.

Trydent to renesansowe miasto sztuki, historii i spotkań między sztuką włoską i środkowoeuropejską, dodatkowego uroku dodaje mu niedawna, gruntowna restauracja, mająca na celu przywrócenie charakteru z XV-XVI w.

Warto odwiedzić Piazza del Duomo z fontanną Neptuna, romańsko-gotycką katedrę San Vigilio, Palazzo Pretoria z bogatymi zbiorami muzealnymi, zamek biskupów trydenckich Castello del Buonconsiglio z XIII w. z dwoma muzeami.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Bułgaria Pogoda Chorwacja pogoda Słowacja pogoda Francja pogoda Łotwa Pogoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *