Włochy Prazzo

Wspaniałe warunki dla turystów, spragnionych łagodnego klimatu i przyrody panują na obszarach wokół wielkich jezior alpejskich, takich jak Garda z bazą w miejscowościach: Riva, Sirmione, Gardone, Riviera, Malcesine, Salo, Bardolino i Desenzano del Garda, nad jeziorem Maggiore i Como.

W Alpach znajdują się również parki narodowe – w dolinie Aosty i Oreo – Gran Paradiso oraz Stemo w masywie Ortles-Cevadale, najwspanialszym z występujących tutaj zwierząt jest orzeł królewski.

W regionie znajdują się dwa miasta z bogatą historią i wieloma cennymi zabytkami. Turyn, założony przy ujściu Dora Riparia do Padu, jako kolonia rzymska, w średniowieczu stanowił stolicę księstwa Longobardów.

Do najważniejszych zabytków należą katedra z XV w. (od 1578 r. przechowywany jest tutaj Całun turyński), kościół San Lorenzo, Superga, Palazzo Reale, Palazzo Madama, Palazzo Carignano, Castello del Valentino, Mole Antonelliana, Pałac Stupinigi.

Trydent to renesansowe miasto sztuki, historii i spotkań między sztuką włoską i środkowoeuropejską, dodatkowego uroku dodaje mu niedawna, gruntowna restauracja, mająca na celu przywrócenie charakteru z XV-XVI w.

Warto odwiedzić Piazza del Duomo z fontanną Neptuna, romańsko-gotycką katedrę San Vigilio, Palazzo Pretoria z bogatymi zbiorami muzealnymi, zamek biskupów trydenckich Castello del Buonconsiglio z XIII w. z dwoma muzeami.

Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 247 Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *