Włochy Florencja

[Not a valid template]Florencja jest jednym z piękniejszych miast włoskich, które podobnie jak Rzym czy Mediolan, przyciągają wielu turystów. Jedna z najbardziej charakterystycznych budowli tego miasta jest most Ponte Vecchio. To najstarszy most Florencji, z bardzo bogatą historią. Od czasów średniowiecza do dziś zachowały się tam niewielkie sklepiki.

Kolejnym, obowiązkowym przystankiem we Florencji jest Katedra Santa Maria Del Fiore, jeden z największych kościołów oraz Campanilla – smukła i wysoka na 82 metry dzwonnica. Z budowli sakralnych, wartym zwiedzenia jest Babtysterium, przeznaczone do ceremonii chrztu, w stylu romańskim.

W centrum Florencji znajduje się plac Piazza della Signoria, którego początki sięgają już XII wieku. Otaczają go pałace i wspaniałe rzeźby, w związku z czym zawsze znajdziemy tam rzeszę turystów. W północnej części placu usytuowany jest Pałac Vecchio, przed którym znajduje się wspaniała, wykonana z białego marmuru fontanna Neptuna. Na placu znajduje się również kopia rzeźby Dawida, Michała Anioła. Oryginał możemy podziwiać w Galerii dell’Academia.

Pasjonatów malarstwa z pewnością zadowoli odwiedzenie Pałacu Uffizi, które należy do najważniejszych muzeów malarstwa na świecie. Znajduje się tu bogata kolekcja rodziny Medici i możemy znaleźć tutaj dzieła takich artystów, jak Cimabue, Giotto, Duccio di Buoninsegna, Simone Martini, Paolo Uccello, Filippo Lippi, Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Perugino, Bellini, Giorgione, Correggio, Tiziano, Caravaggio. Galeria posiada także kolekcję portretów polskich władców i książąt: Zygmunta I, Zygmunta III Wazy, Władysława IV, Jana III Sobieskiego, Augusta II i Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Chwili wytchnienia zaznamy w obszernym ogrodzie Giardino dei Boboli, znajdującym się na tyłach Pałacu Pittich. Jedna z alejek prowadzi do Forte del Belvedere, gdzie rozciąga się piękny widok na Florencję.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy Dolomity Sri Lanka kultura Izrael Masada Włochy Rzym Maroko poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *