Włochy Toskania

[Not a valid template]Toskania należy do regionów, których nie można pominąć podróżując po Włoszech. Oczywiście pierwszym przystankiem powinna być Florencja, miasto sztuki, z którym ściśle związani byli tacy wielcy artyści, jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Masaccio, Fra Angelico czy Dante Alighieri. Tutaj m.in. znajduje się Galeria Uffizi, która posiada jedne z najbogatszych w Europie zbiory.

Kolejne, warte odwiedzenia miasto w Toskanii, to Piza. Tutaj znajduje się Plac Cudów, Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą oraz Campo Santo – ogromny cmentarz z piękną katedrą.

Jeśli podróżujemy z dziećmi, zajrzyjmy do Collodi. W miasteczku znajduje się bowiem park Pinocchia, który będzie dla maluchów wielką atrakcją.

Osoby chcące zachłysnąć się historią Włoch powinny również odwiedzić Sienę, miasto które zachowało średniowieczny charakter. Sam klimat miasta przyciąga wielu turystów, choć możemy tu także wspiąć się na Wieżę Obżartucha albo zobaczyć Facciatone, fragment nigdy nie dokończonej katedry.

Toskania to również miejsce narodzin jednego z najgenialniejszych przedstawicieli renesansu – Leonarda da Vinci. Wioska, w której się wychowywał nosi nazwę Vinci. Niedaleko stąd znajduje się Carrara, gdzie obejrzymy kamieniołomy, z których pochodził marmur używany do pracy przez Michała Anioła.

Praktycznie każde miasteczko Toskanii, niesie za sobą jakąś atrakcję. Podróżując po Toskanii samochodem mamy więc okazję zobaczyć wiele zabytków i ciekawych miejsc. Odpocząć po podróży możemy na piaszczystych plażach, których tutaj nie brakuje. Do najbardziej znanych kurortów należy Forte dei Marmi oraz Viareggio, piękne plaże oferuje również Marina di Vecchiano.

Włochy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Włochy

Galeria
Włochy
Hotele
Włochy

Kuchnia
Włochy

Włochy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Włochy Pogoda
Włochy
Włochy
Poradnik
Włochy
Warto
zobaczyć
Włochy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Grecja Delfy Włochy Sycylia Włochy Toskania Włochy Dolomity Grecja Wyspy greckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *