Malezja Malakka

[Not a valid template]Malakka to niewielki stan, który znajduje się w południowej części Półwyspu Malajskiego, przy Cieśninie Malakka. Malakka (lub też Malakka City, jak podają przewodniki), to również miasto, które jest stolicą stanu, leży ono 148 kilometrów na południowy wschód od Kuala Lumpur. Przepływa przez nie rzeka. Nazywa się Malakka.

Malajowie osiedlili się w okolicach Malakka około roku 1400, wciąż stanowią największą część lokalnej społeczności (57%). Największa mniejszość stanowią Chińczycy (32%), oprócz nich sporo jest też Hindusów, oraz niewielkie społeczności znane jako Kristang i Holenderscy Eurazjaci. Są to potomkowie portugalskich i holenderskich osadników.

Najważniejsze muzea w mieście Malakka, to Muzeum Dziedzictwa Baba Nyonya i Muzeum Pałacu Sułtana w Malakka. Inne ciekawe zabytki, to między innymi forty. Fort A Famosa został zbudowany przez Portugalczyków w 1511 roku. Fort Świętego Jana został zrekonstruowany przez Holendrów w XVIII wieku, jest nietypowym fortem, broni bowiem miasta od inwazji ze strony lądu, nie od morza.

Historyczne centrum miasta znajduje się w pobliżu starego nabrzeża, obejmuje Wzgórze św. Pawła z ruinami portugalskiej fortecy A Famosa i Skweru Holenderskiego na prawym brzegu rzeki Malakka, oraz stare Chinatown po lewej stronie. Nowe miasto rozrosło się we wszystkich kierunkach, od tego historycznego centrum. Przykładem może być stary chiński cmentarz na Bukit Cina (Chińskie Wzgórze), który kiedyś znajdował się na północny wschód od miasta, a teraz jest niemal w jego centrum.

Malakka jest lubiana przez turystów między innymi z powodu mniejszej ilości opadów niż w innych nadmorskich częściach Malezji. Jest oczywiście duża wilgotność, ale deszcze zdarzają się zazwyczaj tylko wieczorem. Dni potrafią być za to upalne i parne.

Malezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malezja

Galeria
Malezja
Hotele
Malezja

Kuchnia
Malezja

Malezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malezja Pogoda
Malezja
Malezja
Poradnik
Malezja
Warto
zobaczyć
Malezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Kuba Ceny i zakupy Singapur ceny i zakupy Wielka Brytania poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *