Dominika Roseau

Roseau to stolica, a zarazem największe miasto Dominiki. Leży u ujścia rzeki Roseau do Morza Karaibskiego.
Miasto powstało pod koniec XVII w., i do dzisiaj posiada nieregularną, nieco chaotyczną siatkę wąskich uliczek, w których łatwo się zgubić. Przy nich skupiło się trochę zabytkowych budynków, pamiętających jeszcze czasy kolonialne i nowe domy z betonu, wybudowane w 1979 r. po przejściu huraganu David.
Centrum kulturalne znajduje się przy Cork Street z małymi galeriami sztuki, sprzedającymi oryginalne prace miejscowych artystów i przytulnymi kawiarenkami.

Na wybrzeżu, na przeciw pasażerskiego molo, mieści się okazały, wiktoriański budynek mieszczący muzeum historii wyspy. Na parterze znajdziemy biuro informacji turystycznej i rozkład katamaranów, odpływających do Gwadelupy, na Martynikę i St. Lucię.

Innymi atrakcjami jest niewielki ogród botaniczny, okazała kamienna katedra, kościół metodystów, anglikański oraz pozostałości francuskiego fortu. Obecnie mieści się tutaj hotel Fort Young.
Warto zajrzeć na bazar, gdzie stosy aromatycznych owoców piętrzą się na chodniku bajecznie kolorowymi stosami. Można tu zrobić rozmaite zakupy spożywcze za niewielką cenę.

Udając się nieco dalej od centrum, w kierunku północno-wschodnim, znajdziemy Old Mill Culture Center. Stary młyn, mielący trzcinę cukrową, przerobiono obecnie na muzeum. Można oglądnąć akwedukt i zabytkowy mechanizm a w kamiennym budynku faktorii urządzane są wystawy, wernisaże i występy artystyczne.
W XVIII i XIX w. oprócz cukru i rumu z trzciny cukrowej, Brytyjczycy zabierali z Dominiki także sok wyciśnięty z limonek, który chronił marynarzy przed szkorbutem powodowanym brakiem witamin w czasie długiej podróży.

Jedna z największych atrakcji wyspy, Wodospad Trafalgar, znajduje się około 8 km od Roseau.

Dominika - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Dominika

Galeria
Dominika
Hotele
Dominika

Kuchnia
Dominika

Dominika
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Dominika Pogoda
Dominika
Dominika
Poradnik
Dominika
Warto
zobaczyć
Dominika
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Kuba Ceny i zakupy Jordania Ceny i zakupy Indonezja Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Jamajka Ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.