Malezja Wzgórza Cameron

[Not a valid template]Wschodnie wybrzeże Malezji jest częścią Półwyspu Malajskiego. W znacznym stopniu jest to obszar wiejski. Największą atrakcji Wschodniego Wybrzeża jest to, że niektóre z wysp w tym rejonie Malezji są jednymi z najbardziej dziewiczych na świecie. Są tam piękne plaże, doskonałe dla nurków. Wschodnie wybrzeże jest najbiedniejszym i najbardziej osadzonym w tradycyjnej kulturze regionem Malezji.

Gospodarka opiera się tam głównie na rolnictwie, a ludzie są w większości dość konserwatywni. Większość kobiet nosi chusty. W stanach Kelantan i Terengganu (ale nie w stanie Pahang) w miejscach publicznych obowiązuje wiele aspektów prawa koranicznego. Na plażach, a nawet w kolejkach do supermarketów, wprowadzona jest segregacja płci. Ograniczona jest dostępność alkoholu. W odróżnieniu od reszty Malezji, weekend w Terengganu i Kelantanie trwa od piątku do soboty. Sklepy i banki są w piątek zamknięte, ale wszystko działa normalnie w niedzielę. Na okolicznych wyspach mieszkańcy są jednak bardziej zrelaksowani. Rzadko spotyka się tam segregację płci, a alkohol jest stosunkowo łatwo dostępny.

Wyspy sa popularne wśród nurków. Perhentian, która otoczona jest nienaruszonymi rafami koralowymi jest dla nich rajem. Bardziej odległe wyspy, jak Redang oferują zapierające dech w piersiach miejsca, w których można zobaczyć 3000 gatunków morskich stworzeń.

Wschodnie Wybrzeże jest miejscem wybitnie sezonowym z punktu widzenia turystyki. Silne wiatry i monsunowe deszcze uderzają w wybrzeże, pomiędzy listopadem a lutym. Większość ośrodków na wyspach zostaje w tym okresie zamknięta. Połączenia komunikacyjne z wyspami są wówczas bardzo ograniczone, a wysokie fale i słaba widoczność sprawiają, że nie da się również uprawiać większości sportów wodnych. Najlepszy czas na odwiedzanie Wschodniego wybrzeża, to okres od kwietnia do października, przy czym od czerwca do sierpnia panuje największy ruch turystyczny.

Malezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malezja

Galeria
Malezja
Hotele
Malezja

Kuchnia
Malezja

Malezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malezja Pogoda
Malezja
Malezja
Poradnik
Malezja
Warto
zobaczyć
Malezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Kuba Ceny i zakupy Singapur ceny i zakupy Wielka Brytania poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *