Malezja Wzgórza Cameron

[Not a valid template]Wschodnie wybrzeże Malezji jest częścią Półwyspu Malajskiego. W znacznym stopniu jest to obszar wiejski. Największą atrakcji Wschodniego Wybrzeża jest to, że niektóre z wysp w tym rejonie Malezji są jednymi z najbardziej dziewiczych na świecie. Są tam piękne plaże, doskonałe dla nurków. Wschodnie wybrzeże jest najbiedniejszym i najbardziej osadzonym w tradycyjnej kulturze regionem Malezji.

Gospodarka opiera się tam głównie na rolnictwie, a ludzie są w większości dość konserwatywni. Większość kobiet nosi chusty. W stanach Kelantan i Terengganu (ale nie w stanie Pahang) w miejscach publicznych obowiązuje wiele aspektów prawa koranicznego. Na plażach, a nawet w kolejkach do supermarketów, wprowadzona jest segregacja płci. Ograniczona jest dostępność alkoholu. W odróżnieniu od reszty Malezji, weekend w Terengganu i Kelantanie trwa od piątku do soboty. Sklepy i banki są w piątek zamknięte, ale wszystko działa normalnie w niedzielę. Na okolicznych wyspach mieszkańcy są jednak bardziej zrelaksowani. Rzadko spotyka się tam segregację płci, a alkohol jest stosunkowo łatwo dostępny.

Wyspy sa popularne wśród nurków. Perhentian, która otoczona jest nienaruszonymi rafami koralowymi jest dla nich rajem. Bardziej odległe wyspy, jak Redang oferują zapierające dech w piersiach miejsca, w których można zobaczyć 3000 gatunków morskich stworzeń.

Wschodnie Wybrzeże jest miejscem wybitnie sezonowym z punktu widzenia turystyki. Silne wiatry i monsunowe deszcze uderzają w wybrzeże, pomiędzy listopadem a lutym. Większość ośrodków na wyspach zostaje w tym okresie zamknięta. Połączenia komunikacyjne z wyspami są wówczas bardzo ograniczone, a wysokie fale i słaba widoczność sprawiają, że nie da się również uprawiać większości sportów wodnych. Najlepszy czas na odwiedzanie Wschodniego wybrzeża, to okres od kwietnia do października, przy czym od czerwca do sierpnia panuje największy ruch turystyczny.

Malejza - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malejza

Galeria
Malejza
Hotele
Malejza

Kuchnia
Malejza

Malejza
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malejza Pogoda
Malejza
Malejza
Poradnik
Malejza
Warto
zobaczyć
Malejza
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malezja galeria Malezja Malezja pogoda Malezja Wschodnie wybrzeże Malezja Penang

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *