Malezja Selangor

Selangor, to jeden z trzynastu stanów Malezji, mieści się na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego i graniczy ze stanami Perak na północy, Pahang na wschodzie i Negeri Sembilan na południu. Na zachodzie mieści się Cieśnina Malakka. Na obszarze stanu Selangor mieszczą się Kuala Lumpur i Putrajaya.
Stolicą stanu jest Shah Alam. Inne ważne miasto w regionie, to Petaling Jaya, lezące w granicach metropolii Kuala Lumpur. Selangor jest jednym z dwóch stanów Malezji, które mają na swoim obszarze więcej niż jedno miasto.

Turystyka nie jest najważniejszym aspektem gospodarki stanu Selangor, ale ze względu na dużą liczbę atrakcji turystycznych, również tereny poza Kuala Lumpur stają się coraz popularniejsze wśród zwiedzających.

Turyści chętnie odwiedzają między innymi Jaskinie Batu. Są to wapienne wzgórza, które posiadają szereg jaskiń i świątyń w tych jaskiniach. Znajdują się one w dzielnicy Gombak, 13 kilometrów na północ od Kuala Lumpur. Jego nazwa od Sungai Batu, rzeki, która przepływa obok wzgórz. Batu Caves, to również nazwa pobliskiej miejscowości. W jednej z jaskiń mieści się świątynia poświęcona Panu Murugan, jedna z najpopularniejszych hinduskich świątyń poza Indiami.

Zmęczeni chodzeniem po jaskiniach turyści mogą odpocząć w Sunway Lagoon, parku rozrywki w Petaling Jaya. Został on otwarty w 1993 roku i posiada zarówno park wodny, jak i przyległy do niego park suchy.

Miłośnicy dobrej kuchni, przebywając w okolicach stanu Selangor, powinni za to skierować się na zachodnie wybrzeże Półwyspu Malajskiego, do portu Klang, słynącego z najlepszych restauracji rybnych w Malezji.

Aby dowiedzieć się czegoś o rdzennych mieszkańcach Malezji, należy odwiedzić Muzeum Orang Asli, w którym przedstawione są losy plemion malajskich. Mieści się ono w Gombak i prezentuje głownie historię, obyczaje i tradycje rdzennych mieszkańców tej ziemi.

Malejza - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malejza

Galeria
Malejza
Hotele
Malejza

Kuchnia
Malejza

Malejza
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malejza Pogoda
Malejza
Malejza
Poradnik
Malejza
Warto
zobaczyć
Malejza
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malezja galeria Malezja Malezja pogoda Malezja Wschodnie wybrzeże Malezja Penang

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *