Malezja kultura

[Not a valid template]Religia w Malezj
Malezja jest krajem, który zamieszkuje wielokulturowe społeczeństwo. Głównymi grupami etnicznymi są Malajowie, jak również duże populacje potomków przybyszów z Chin i Indii. Ludzie pochodzący z tych narodowości zachowują swoje religie, zwyczaje i sposób życia. Każda z grup ma swoje święta.

Chociaż dzieci kształci się w tych samych szkołach i trafiają często do pracy w tych samych biurach, śluby poza swoją grupą etniczną są rzadkością. Rodziny mają tendencję do udzielania się towarzysko tylko we własnej grupy etnicznej, z zachowaniem indywidualnych tradycji i stylu życia.

Tradycyjna muzyka z Malezji zawiera w sobie elementy wielu lokalnych kultur, łączące się często z muzyką zagraniczną. Obecne są więc wpływy arabskie, perskie, indyjskie, chińskie i zachodnie. Wśród gatunków tradycyjnej muzyki tanecznej, charakterystycznych dla Malezji pojawiają się melodie grane do tańców: zapin, ghazal, dondang sayang, joget, jikey, boria, keroncong i bangsawan.

Niesamowita różnorodność w kwestii świętowania jest magnesem na turystów. Niektóre ze słynnych festiwali organizowanych w Malezji mają podłoże religijne, inne są tylko wydarzeniami kulturalnymi. Dobrym przykładem tych ostatnich może być Rainforest World Music Festival, odbywający się co roku w czerwcu na Borneo.

Malejza - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malejza

Galeria
Malejza
Hotele
Malejza

Kuchnia
Malejza

Malejza
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malejza Pogoda
Malejza
Malejza
Poradnik
Malejza
Warto
zobaczyć
Malejza
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malezja galeria Malezja Malezja pogoda Malezja Wschodnie wybrzeże Malezja Penang

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *