Malezja Penang

[Not a valid template]Pengang jest jednym ze stanów malezji, o tyle nietypowym, ze mieści się niemal w całości na stosunkowo niewielkiej wyspie. Cała powierzchnia stanu, to niewiele ponad 1000 kilometrów kwadratowych. Wyspa położona jest przy północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego, oddzielona od lądu Cieśniną Malakka. Stan Penang graniczy z Kedah na północy i wschodzie oraz z Perak na południu. Penang jest drugim najmniejszym stanem na obszarze Malezji (po Perlis). Składa się ona z dwóch części – Wyspy Penang, gdzie znajduje się siedziba administracji, i Seberang Perai na Półwysepie Malajskim.

Wysoko zurbanizowany i uprzemysłowiony Penang jest jednym z najbardziej rozwiniętych i ważnych gospodarczo obszarów w tym kraju. Jest również świetnie prosperującą bazą turystyczną. Jego zróżnicowana populacja jest bardzo zróżnicowana, zarówno w sensie etnicznym i kulturowym, jak i językowym i wyznaniowym.

Tamtejsze społeczeństwo jest także uznawane za najbardziej postępowe. Mieszkańcy żyją tam obok siebie, bez względu na pochodzenie czy religię.

Skąpane w słońcu plaże są wystarczającym powodem do odwiedzenia tego zakątka Malezji. Jeśli dodamy do tego zabytki z czasów kolonialnych, stare świątynie i piękne tropikalne ogrody, daje nam to wgląd do świata, w którym połączenie przyrody, tradycji i historii tworzy prawdziwe bogactwo kultury.

Wśród zabytków warto na pewno wyróżnić świątynię Thee Kong Tua, poświęconą Nefrytowemu Cesarzowi, którego taoiści uważają za najwyższego władcę nieba. Najciekawsze budowle kolonialne znajdziemy na Penang Hill, około 800 metrów nad poziomem morza. Niektóre z nich są teraz restauracjami, w innych wynajmuje się pokoje gościnne.

Największa w Malezji świątynia buddyjska, to Kek Lok Si. jej budowę rozpoczęto w 1890 roku. Znana jest jako Świątynia Łaski Najwyższego. Najlepszy czas na wizytę w tym miejscu, to Chiński Nowy Rok.

Nie można jednak nie odwiedzić innego przybytku. To farma motyli, mieszcząca się w Teluk Bahang. To prawdziwe „żywe muzeum”, pełne skrzydlatych piękności. Jest tam również centrum badań nad hodowlą motyli. Tamtejsze gospodarstwo, to prawdziwy klejnot eko-turystyki.

Malezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malezja

Galeria
Malezja
Hotele
Malezja

Kuchnia
Malezja

Malezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malezja Pogoda
Malezja
Malezja
Poradnik
Malezja
Warto
zobaczyć
Malezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Kuba Ceny i zakupy Singapur ceny i zakupy Wielka Brytania poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *