Malezja zdrowie

Malezja jest krajem stosunkowo bezpiecznym, w którym dba się o zadowolenie turystów. Nie ma tam stałych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, a kiedy pojawia się coś niebezpiecznego, zazwyczaj donoszą o tym wszystkie lokalne media, również w języku angielskim. Wystarczy więc monitorować ten temat, by być stosunkowo bezpiecznym. Nie ma obowiązkowych szczepień, ale zalecane są szczepienia na: wirusowe zapalenie wątroby A, B i C, błonicę, tężec, polio i dur brzuszny.

Ubezpieczenie zdrowotne oczywiście jest zalecane. Państwowe i prywatne szpitale znajdują się we wszystkich głównych miastach i radzą sobie z zaspokojeniem głównych potrzeb medycznych, ale we wszystkich obowiązują opłaty za leczenie. Standardy są na ogół wyższe w prywatnych szpitalach. Większość prywatnych szpitali w obszarach miejskich, w odróżnieniu od wielu placówek publicznych, jest wyposażona w najnowsze urządzenia diagnostyczne. Ceny za usługi medyczne również mogą być bardzo różne. Za wizytę u lekarza ogólnego nie powinniśmy zapłacić więcej niż równowartość 10 dolarów, ale wizyta u lekarza-specjalisty, to już wydatek rzędu 100 dolarów. W nagłych wypadkach trzeba dzwonić pod numer 999.

Lokalne jedzenie jest jedną z głównych atrakcji podczas pobytów turystycznych w Malezji, trzeba jednak na nie uważać, gdyż standardy higieny mogą być, delikatnie mówiąc, różne. Restauracje są zazwyczaj w porządku, równie bezpieczne powinny być uliczne stragany, na których żywność jest przygotowywana na miejscu. Trzeba unikać miejsc, gdzie żywność mogła dłużej leżeć na powietrzu. Trzeba też unikać lodów i innych niepasteryzowanych produktów mlecznych, ponieważ mogą one być rozmrażane i ponownie zamrażane.
Woda z kranu w dużych miastach jest zazwyczaj bezpieczna, ale większość ludzi woli pić wodę mineralną. Poza miastami wszystkie wody powinny być traktowane jako potencjalnie skażone.

Malaria i wirusowe zapalenia wątroby typu A i C są w Malezji dość powszechne, a zapalenie wątroby typu B nawet bardzo częste. Jednak ryzyko dla turystów jest bardzo małe. Ogniska gorączki denga, zapalenie opon mózgowych i japońskie meningokoki występują co prawda w obszarach miejskich i wiejskich, ale są bardzo rzadkie w Kuala Lumpur, Penang i w kurortach nadmorskich. Obecna jest również wścieklizna, dlatego ugryzienia przez małpy i psy muszą być natychmiast konsultowane z lekarzem.

Malezja - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malezja

Galeria
Malezja
Hotele
Malezja

Kuchnia
Malezja

Malezja
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malezja Pogoda
Malezja
Malezja
Poradnik
Malezja
Warto
zobaczyć
Malezja
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Ceny i zakupy Meksyk ceny i zakupy Kuba Ceny i zakupy Singapur ceny i zakupy Wielka Brytania poradnik turysty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *