Malediwy Seenu

Seenu jest dowodem na to, że Malediwy są krajem egzotycznym pod każdym względem. Również pod względem administracyjnym. Stolicą atolu jest Hithadhoo. Atol Seenu jest w rzeczywistości administracyjną nazwą geograficznego Atolu Addu, znajdującego się około 478 km na południe od Male, stolicy kraju. Jest to najdalej na południe wysunięta część Malediwów.

W atolu tym nie ma zbyt wielu wysp, za to są całkiem spore w porównaniu ze średnią z pozostałej części kraju. Seenu składa się z 32 wysp, na części z nich znajdują się wyjątkowo luksusowe kurorty. W miejscowości Gan wybudowano nawet specjalny port lotniczy, który obsługuje obecnie głownie ruch turystyczny. Większość zamieszkałych wysp Seenu leży na zachodniej rafie. Wyspy Hithadhoo, Maradhoo, Maradhoo-Feydhoo i Feydhoowhich są połączone za pomocą grobli. Atol ma ponad 30.000 stałych mieszkańców, co sprawia, że jest drugim co do wielkości skupiskiem ludności w kraju.

Atol Seenu oferuje odwiedzającym go turystom piękne turkusowe laguny, wspaniałe rafy koralowe, możliwość oglądania bujnego życia morskiego i piękne palmy, których liście osłaniają od nadmiaru słońca. Na Seenu znajdziemy wiele ośrodków turystycznych i szkół nurkowania, organizujących nawet podmorskie safari dla odwiedzających. Szkoły nurkowania są zazwyczaj również wypożyczalniami sprzętu, warto jednak dowiedzieć się, czy mają aktualne certyfikaty, zanim coś wypożyczymy.

Jako że Seenu ma okrągły kształt, utworzyły się tam wspaniałe laguny. Instruktorzy i przewodnicy oferują tam około dwudziestu pięciu miejsc idealnych do nurkowania. Większość z nich znajdują się na zewnętrznej rafie. Niektóre z nich są idealne dla początkujących, ale o to najlepiej pytać miejscowych instruktorów nurkowania.

Ciekawym i bardzo fajnym sposobem na zachowanie pamiątek z wyjazdu jest fotografia podwodna.

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Kuchnia Meksyk kultura Azerbejdżan Malediwy Pogoda Dominikana kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *