Malediwy Poradnik turysty

Jadąc na Malediwy raczej nie będziemy ze sobą zabierali puchowych kurtek, choć coś lekkiego, przeciwdeszczowego przyda się z pewnością. Ze względu na silne wiatry, lepiej nie liczyć na parasole, raczej na peleryny. Bierzemy raczej lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, ponieważ w sztucznych tworzywach mamy szansę ugotować się w tropikalnej aurze.

Na wyspy dotrzemy właściwie wyłącznie samolotem. Pomiędzy niektórymi z nich kursują łodzie, ale zazwyczaj dominuje transport lotniczy. Ruch kołowy poza miastami praktycznie nie istnieje, nie warto więc wypożyczać samochodu. W większości miejscowości nie ma nawet takiej możliwości.

Trzeba pamiętać o tym, ze Malediwy są krajem muzułmańskim, obowiązują tam więc nieco inne zwyczaje, niż u nas. W związku z tym trzeba pamiętać przede wszystkim o absolutnym zakazie wwożenia do tego państwa alkoholu. W miejscach przeznaczonych tylko dla turystów (hotele, pensjonaty) alkohol jest dostępny, nie wolno go jednak przywozić, ani obnosić się z nim na ulicach. Nie wolno też posiadać broni i narkotyków. Na tej samej liście znajduje się również pornografia i… mięso wieprzowe! Nie wolno za to wywozić koralowców.

Warto zabrać ze sobą dolary, ponieważ opłaty manipulacyjne za płatności kartą są dość wysokie.

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Kuchnia Meksyk kultura Azerbejdżan Malediwy Pogoda Dominikana kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *