Malediwy Kultura

[Not a valid template]Kultury Malediwów jest dość bogata, przez wzgląd na krzyżujące się tam szlaki wodne. Jednak w swojej podstawowej formie jest to kultura żeglarzy, którzy przed wiekami zdecydowali się osiąść na lądzie, korzystając wciąż jednocześnie z dobrodziejstw morza. Tradycyjne tańce i muzyka nie sa tu codziennością, ale możemy trafić na sytuacje, w których muzyka ludowe i tańce są wykonywane. Również tradycyjne stroje nie są wykorzystywane obecnie na co dzień, choć wciąż istnieje wiele rodzajów tradycyjnych ubrań dla obu płci.

Podobnie jak unikalne są miejscowe formacje geograficzne, tak i tradycje ceremonialne są wyjątkowe, różnią się od siebie, w zależności od okazji, która jest obchodzona. Nadanie imienia noworodkowi, bodumaloodhu (rodzaj modlitwy towarzyszący uroczystym posiłkom) czy uroczyste obrzezanie, to tylko kilka uroczystości, które są wciąż celebrowane, pokazują one bogactwo kulturowe, którego można doświadczyć na Malediwach.

Najczęściej spotykanym instrumentem, używanym do wykonywania muzyki tradycyjnej jest wielki bęben Bodu Beru. W tańcach uczestniczą kobiety i mężczyźni, choć mają osobne melodie. Bandiyaa, to taniec wykonywany przez kobiety, zaś Thaara to taniec męski.

Religia na Malediwach
Islam: 99,41%
Buddyzm: 0,45%
Chrześcijaństwo: 0,1%
Hinduizm: 0,01%[2]

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Poradnik turysty Singapur ceny i zakupy Malediwy Seenu Izrael Pogoda Litwa Ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *