Malediwy Atol Baa

Atol Baa składa się właściwie z trzech oddzielnych atoli. Centralnie położony jest Atol Maalhosmadulu (9 zamieszkanych wysp, tworzących Maalhosmadulu Północny i Południowy). Pomiedzy jego wyspy wciśnięty jest Atol Fasdūtherē, który od północnej części Maalhosmadulu oddzielony jest przez kanał Hani Kandu (na angielskich mapach spotyka się czasem nazwę Moresby Channel). Najmniejszym z nich jest trzeci – Atol Goifulhafehendhu (Atol Horsburgh na angielskich mapach), leżący w pobliżu południowej części Atolu Maalhosmadulu.

Cały Atol Baa, to łącznie 75 wysp (13 zamieszkałych, a na pięciu kolejnych powoli dokonuje się kolonizacji).

Atol Maalhosmadulu jest również uważany za sztandarowy przykład bogactwa i różnorodności form biologicznych, jakie znaleźć można na Malediwach. Duże lasy i unikalna, bardzo różnorodna fauna, to wizytówka regionu. Ponadto znajdują się tam rafy w kształcie pierścienia, znane w lokalnym języku jako faru, są one unikatowe nawet jak na pełne raf Malediwy.

Leżąca w południowej części Atolu Maalhosmadul Północny bezludna wyspa Olhugiri znana jest z wyjątkowej roślinności. Jest to jedno z dwóch miejsc, gdzie osiedlają się na Malediwach wielkie fregaty. Żyją tam też żółwie morskie i szylkretowe. Na obszarze Olhugiri i 11 innych wysp Atolu Baa zakazane jest polowanie na żółwie.

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Indonezja Kuchnia Chiny Kuchnia Monako kuchnia Sri Lanka kuchnia Meksyk kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *