Malediwy Pogoda

Średnie miesięczne temperatury na Malediwach (°C)
miesiąc Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru
Malediwy - temperatura w dzień 30 31 31 33 33 31 30 30 30 30 31 30
Malediwy - temperatura w nocy 23 24 26 27 27 26 25 25 25 25 24 23
Malediwy - temperatura wody 27 27 28 29 29 28 28 27 27 28 28 27
Malediwy - godzin słonecznych 8h 9h 8h 7h 6h 4h 4h 5h 6h 6h 6h 7h

Pogoda Malediwy - Aktualna prognoza pogody dla regionu Male

Ostatnia aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Następna aktualizacja pogody: 01.01.1970 @ 00:00
Wybierz region

Dane pogodowe zostały dostarczone przez Norwegian Meteorological Institute i NRK.
Dane zostały pobrane z serwisu yr.no

Klimat na Malediwach

Pogoda na Malediwach jest dokładnie taka, jakiem możemy oczekiwać po tropikalnym raju. Przyjemna temperatura towarzyszy tam ludziom przez cały rok. Warunki pogodowe zależne są jednak od pór roku, które dzielą się na suchą (od końca października do końca marca) i deszczową (od końca kwietnia i końca października). Warunki te spowodowane są rodzajem wiejącego aktualnie monsunu.
Malediwy są znane z doskonałej pogody w okresie wakacyjnym, jeśli szuka się miejsc do nurkowania. Z kolei zimą, jest to świetne miejsce do wypoczynku dla wszystkich tych, którzy mają w swoich krajach śnieg i mróz.
Latem Malediwy zachowują przyjemną temperaturę, bez zbyt wysokich upałów, jednak niemal pewne są w tym okresie opady. W porze deszczowej pojawiają się na Malediwach silne wiatry i rzecz jasna obfite opady deszczu. Może trwać od kilku godzin do kilku dni.
Pora sucha jest tzw. wysokim sezonem dla odwiedzających Malediwy. Kiedy pogoda jest idealna, można po prostu poleżeć na plaży lub nurkować w jednym z okolicznych gorących źródeł.

Klimat na Malediwach w poszczególnych miesiącach.

 • Styczeń – na Melediwach średnia temperatura wynosi 27˚C, styczeń, to miesiąc wczesnej fazy pory suchej. Oznacza to, dużo słońca i przyjemne temperatury.
 • Luty – średnia temperatura w lutym, to 28˚C. W samym środku zimy wyspy atakuje północny monsun. Klimat w lutym wykazuje tendencję do wielu dni bez deszczu.
 • Marzec – temperatura powoli rośnie i średnia wynosi już 29˚C. To środek suchej monsunowej zimowy, który jest doskonałym łącznikiem między gorącymi dniami i ciepłymi nocami.
 • Kwiecień – w dzień średnia temperatura wynosi 29˚C. Pogoda na Malediwach w kwietniu, to bez wątpienia najlepszy okres w roku, by spędzić tam wakacje. Ostatni etap pory suchej przynosi wyższe temperatury.
 • Maj – średnia temperatura wynosi 28˚C. Pogoda na Malediwach przejawia oznaki początkowej fazy monsunu południowo-zachodniego. Powoduje to częstsze burze i nieznaczny spadek temperatur.
 • Czerwiec – temperatura średnia wynosi 28˚C. Pogoda w czerwcu upływa pod znakiem pory deszczowej. Oprócz zwiększenia opadów pojawiają się też silne wiatry.
 • Lipiec, sierpień – średnia temperatura 28˚C, trwa szczyt pory deszczowej.
 • Wrzesień – średnia temperatura to 27˚C. Malediwy prześladują burze i wichury. Jest jednak idealna pogoda do nurkowania.
 • Październik – w październiku na Malediwach przywita nas silny porywisty wiatr i deszcz będzie lał się strumieniami. Średnia temperatura, to 27˚C
 • Listopad – temperatura średnia dalej wynosi 27˚C. Zaczyna się już jednak pora sucha, która dla większości turystów jest najlepszym czasem na wizytę na Malediwach.
 • Grudzień – średnia temperatura wynosi 27˚C. Pogoda w grudniu jest świetna dla turystów z całego świata, ze względu na fantastyczny klimat.

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Guraidhoo Malediwy Kultura Malediwy Pogoda Malediwy Seenu Malediwy Atol Ari

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.