Malediwy Guraidhoo

Na Malediwach istnieją trzy wyspy o nazwie Guraidhoo, dwie z nich mogą być interesujące z punktu widzenia turystów.

Pierwsza z nich, leząca w Atolu Kaafu, niedaleko Male. Mieści się tam największe miasteczko w okolicy (oczywiście pomijając stolicę). Większość mieszkańców żyje z rybołówstwa, ale znajdziemy tam również szkutników i coraz więcej „specjalistów od obsługi turystycznej”. Głowna ulica miasteczka jest już obecnie pełna małych sklepików, oferujących pamiątkowe wyroby. Wielu mieszkańców chętnie wynajmuje się jako przewodnicy w wyprawach wgłąb wyspy. Szczególną atrakcją są nocne safari, podczas którego możemy skoncentrować się nie tylko na tym co widzimy, ale też na odgłosach nocy. Warto jednak wcześniej wypytać jakiego typu wyposażenie i ubranie powinniśmy ze sobą zabrać na taką wycieczkę.

Leżąca dalej na południe od Male wyspa Guraidhoo jest utrzymującym się z rolnictwa, prężnie działającym organizmem. Guraidhoo słynie z rozwoju, to jedna z najbardziej rozwiniętych wysp w Atolu Thaa. Na wyspie znajduje się w szkoła średnia, o nazwie Th.Atoll School. Jest tam również szkoła przygotowująca, które daje podstawowe wykształcenie, szczególnie przydatne miejscowym kobietom. Pojawiły się tam również placówki zdrowotne. Dziś wyspa ma w miarę standardową opiekę medyczną.

Miasto Guraidhoo jest niejako centralnym punktem Atolu Thaa. Rozwój tamtejszej infrastruktury może być przykładem dla innych wysp na całych Malediwach. Abu dalej rozwijać turystykę, miejscowi przedsiębiorcy własnymi siłami zbudowali niewielki port morski, który jest punktem tranzytowym dla wielu jachtów. Mieszkańcy wyspy są bardzo przyjaźni i są gotowi do udzielenia wszelkiej pomocy, jaka może się przydać turystom, którzy trafią w ich okolicę.

Trzecia wyspa Guraidhoo leży w Atolu Laamu i jest niezamieszkała.

Malediwy - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Malediwy

Galeria
Malediwy
Hotele
Malediwy

Kuchnia
Malediwy

Malediwy
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Malediwy Pogoda
Malediwy
Malediwy
Poradnik
Malediwy
Warto
zobaczyć
Malediwy
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Malediwy Poradnik turysty Singapur ceny i zakupy Malediwy Seenu Izrael Pogoda Litwa Ceny i zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *