Maroko poradnik turysty

Turyści
Turyści szczególnie przybywają na tereny Maroka w okresie letnim czyli do końca września. Od października turystów jest mniej, ale to nie znaczy, że jadąc do Marrakeszu pod koniec października wrócimy do Polski nieopaleni. Miejscowa ludność przyzwyczaiła się do turystów i pozytywnie odnosi się do wszelkich tubylców, nawet jeśli kobiety z Europy nie do końca szanują muzułmańską tradycję przykrywania własnego ciała. Pamiętajmy jednak, że w krótkich spodenkach będziemy zwracać większą uwagę Marokańczyków, którzy chętnie się do nas, mówiąc kolokwialnie, „przyczepią”. Unikając takich sytuacji, lepiej założyć coś dłuższego lub wyposażyć się w większą grupę znajomych, którzy będą nas bronić.

Język
Językiem państwowym jest arabski. W górskich regionach używa się miejscowych dialektów. Oprócz arabskiego ludność często posługuje się językiem francuskim. Na kolejnym miejscu ze względu na powszechność są języki hiszpański i angielski. Język hiszpański szczególnie upowszechnił się w okolicach Fezu.

Szczególne informacje dla wyjeżdżających
Wyjeżdżając do Maroka, należy pamiętać, że jedziemy do Afryki, więc teoretycznie powinniśmy zainteresować się szczepionką. Jeśli należymy do turystów, którzy przywiązują do względów sanitarnych szczególną uwagę. Powinniśmy pamiętać, że taką szczepionkę należy wykonać na około dwa tygodnie przed wyjazdem. Ci, którzy z jakiś względów nie wykonają takiego zabiegu, nie powinni się martwić. Warto jednak w takim przypadku pamiętać o piciu wyłącznie wody mineralnej. Dbanie o higienę osobistą powinno również odbywać się z wykorzystaniem wody z wiadomego źródła, aczkolwiek w Afryce nie zawsze mamy pewność, że woda, którą nam się podaje w restauracji lub sprzedaje w sklepie jest czysta i zdrowa.

Maroko - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Maroko

Galeria
Maroko
Hotele
Maroko

Kuchnia
Maroko

Maroko
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Maroko Pogoda
Maroko
Maroko
Poradnik
Maroko
Warto
zobaczyć
Maroko
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Maroko Malediwy Kultura Polinezja Francuska Izrael Betlejem Maroko galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *