Jordania Zdrowie

Szczepienia nie są obowiązkowe, jednak na wszelki wypadek warto zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu i wściekliźnie.
Nie występują zagrożenia sanitarno – epidemiologiczne ale występuje zagrożenie zarażenia się amebą i odosobnione wypadki cholery. Pijemy tylko wodę butelkowaną, owoce i warzywa dokładnie płukamy. Hotele o wyższym standardzie posiadają własne systemy filtrowania wody.

Od pewnego czasu wzrasta liczba osób zarażonych wirusem HIV.

W dużych miastach, szczególnie w Ammanie, służba zdrowia znajduje się na przyzwoitym poziomie. Lekarze studiują za granicą i najczęściej dobrze mówią po angielsku. Za wizytę zapłacimy 15-50 USD, za dobę pobytu w szpitalu 50-100 USD. W niektórych częściach kraju nie znajdziemy lekarza ani placówek medycznych. Opłaty za wszystkie usługi medyczne i leki naliczane są oddzielnie.

Apteki są dobrze zaopatrzone jednak antybiotyki mają bardzo wysokie ceny, stąd lepiej zaopatrzyć się w leki w Polsce. Na wszystkie będziemy potrzebować recepty od lekarza, aby pokazać ją na granicy.

Warto przywieźć leki przeciwbiegunkowe, na chorobę lokomocyjną i przeciwgorączkowe, zwłaszcza dla dzieci.
Przez pierwsze 2,3 dni zaleca się nie jeść w restauracjach ale przygotować sobie posiłki samemu – na przykład z żółtego sera, pakowanej próżniowo wędliny i chleba tostowego, do kupienia w każdym supermarkecie (niestety produktów spożywczych nie wolno przywozić do Jordanii).

Czasami zdarza się że woda, na przykład w Ammanie zostanie zanieczyszczone, wówczas mogą wystąpić przejściowe kłopoty z zakupem wody butelkowanej.

Ze względu na gorący klimat i bardzo wysokie temperatury często dochodzi do udarów słonecznych, odwodnienia i oparzeń. Pamiętajmy aby wypijać przynajmniej 10 szklanek wody dziennie, nawet jeżeli nie czujemy pragnienia, pilnować szczególnie dzieci i osób starszych.

Chronimy przed słońcem kark i głowę, używamy kremów i olejków z mocnym filtrem.

Jordania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Jordania

Galeria
Jordania
Hotele
Jordania

Kuchnia
Jordania

Jordania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Jordania Pogoda
Jordania
Jordania
Poradnik
Jordania
Warto
zobaczyć
Jordania
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Turcja zdrowie Polska zdrowie Egipt zdrowie Meksyk zdrowie Sri Lanka zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *