Chiny Zdrowie

Turyści przybywający z Polski nie muszą posiadać ważnej książeczki szczepień, ale przed przekroczeniem granicy, należy wypełnić deklarację zdrowotną.
Nie są wpuszczane osoby chore na HIV, gruźlicę, trąd, tyfus i cholerę. Od epidemii SARS w 2003 r. do obowiązków przyjezdnych należy zgłaszanie władzom takich objawów jak gorączka, kaszel, symptomy przeziębienia – na lotniskach mierzona jest temperatura (za pomocą skanerów ciepła).
Jadąc do Chin zaleca się zaszczepić przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, błonicy, tężcowi, polio, durowi brzusznemu. Zależnie od miejsca i charakteru pobytu także przeciw wściekliźnie, japońskiemu zapaleniu mózgu, żółtej gorączce.

Szczególnie wysoka jest liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A.
W południowej części kraju istnieje zagrożenie amebą, malarią i gorączką tropikalną. W wiejskich regionach tej części kraju wirusowym zapaleniem opon mózgowych przenoszonym przez komary.
Turyści nie maja obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego, jednak jest ono doliczane do ceny biletu w czasie przelotów na chińskich trasach krajowych. Polisy zagranicznych firm nie są uznawane, za usługi medyczne trzeba płacić gotówką a koszty mogą być zwrócone po powrocie do kraju. Ubezpieczycielowi należy jedynie okazać rachunki wydane przez lekarza i potwierdzone przez placówkę dyplomatyczną Polski w Chinach.
Opieka medyczna jest ogólnodostępna, na dobrym poziomie. Problemy występują w Tybecie, prowincjach Xinjiang, Gansu, Qinghai, Mongolii Wewnętrznej, część Syczuanu, Guizhou i Yunnan.
W każdym dużym mieście nie ma problemów z dostaniem się do szpitala, wyposażonego najczęściej w nowoczesną aparaturę medyczną.

Za zabieg czy operację płacimy do kilkuset USD, za wizytę u lekarza 20-100 USD, doba pobytu w szpitalu 60-200 USD (do tego zostaną doliczone koszty zabiegów medycznych, badań i leków). Prywatne kliniki usytuowane w największych miastach, świadczą usługi medyczne i stomatologiczne, za wizytę zapłacimy tutaj od 90 USD.

Poradę medyczną uzyskamy w gabinecie lekarskim, szpitalu, przychodni oraz w aptece, gdzie dyżuruje lekarz. Może zalecić specyfiki ziołowe, masaż lub akupunkturę.
W Chinach medycyna naturalna jest szeroko rozpowszechniona i brakuje niektórych leków farmakologicznych, dlatego przed wyjazdem powinniśmy dobrze zaopatrzyć apteczkę. Na każdy lek będzie potrzebna recepta, inaczej możemy mieć problemy na granicy.

W wysokich partiach gór może wystąpić choroba wysokościowa i inne dolegliwości ze strony układu krążenia.
Tybet, Syczuan, Yunnan, Qinghai, Gansu i Xinjiang posiadają w dalszym ciągu ogniska ptasiej grypy. Powinniśmy w miarę możliwości unikać tych terenów, zwłaszcza obszarów wiejskich oraz jedzenia mięsa drobiowego nieznanego pochodzenia.

Posiłki w podejrzanych zakładach gastronomicznych czy picie wody nie butelkowanej może skończyć się ostrym zatruciem pokarmowym i przewlekłą biegunką.

Chiny - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Chiny

Galeria
Chiny
Hotele
Chiny

Kuchnia
Chiny

Chiny
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Chiny Pogoda
Chiny
Chiny
Poradnik
Chiny
Warto
zobaczyć
Chiny
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy kuchnia Maroko kuchnia Indonezja Kuchnia Malediwy Kuchnia Sri Lanka kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *