Chiny Guilin

Guilin leży u podnóża Gór Południowochińskich, przy linii kolejowej Pekin-Nanning. Do ciekawostek należy to, że cały ten obszar niegdyś był zalany wodą dopiero w wyniku gwałtownego wypiętrzenia wynurzył się. Cesarz dynastii Qin Shi Huangdi zalecił wykopać kanał Ling dzięki któremu można było przepłynąć z Jangcy na północy do Rzeki Perłowej na południu.

Turyści mają tutaj możliwość podziwiać niesamowity pejzaż i krajobraz jaki rysuje ten rejon. Rzeka Lijiang nadaje temu miejscu niewiarygodny widok, rozciąga się na długość ponad 400 metrów. Krasowe wzgórza nadają niezapomniany i magiczny widok, który turyści wprost uwielbiają. Jedną z atrakcji turystycznych jest Wietrzna Jaskinia gdzie możemy podziwiać na jej ścianach wyryte napisy, największym zaś powodzeniem cieszą się one wśród znawców kaligrafii chińskiej.

Jeśli byśmy udali się na wycieczkę warto też zwiedzić malownicze Wzgórze Diecaishan, czy też Szczyt Samotnego Piękna, Park Trąby Słoniowej oraz Park Siedmiu Gwiazd. Na szczycie gór o wysokości ponad 223 m znajduje się tzw. Pawilon Chmur który także koniecznie powinien być punktem naszego programu. Znajduje się tu wiele pięknych i charakterystycznych miejsc, do nich możemy także doliczyć spływ rzeką Li który to dostarczy nam niesamowitych widoków.

Co do samego klimatu występuje tu Subtropikalny, gdzie opady rocznie wynoszą około 190 cm.

Kuchnia która tutaj jest podawana nie każdego może chwycić za serce. Mianowicie w różnego rodzaju restauracjach podaje się dania przygotowywane z węży, skorupiaków, żółwi, także króluje tu typowo regionalna kuchnia. Oczywiście w nieodległych wioskach znajdziemy typowo amerykańskie jedzenie takie chociażby jak amerykański kurczak.

Także zwiedzając Guilin na pewno pozostawi on w naszej pamięci niezapomniany ślad, a krajobrazy na długo utkną w naszej pamięci.

Chiny - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Chiny

Galeria
Chiny
Hotele
Chiny

Kuchnia
Chiny

Chiny
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Chiny Pogoda
Chiny
Chiny
Poradnik
Chiny
Warto
zobaczyć
Chiny
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy kuchnia Maroko kuchnia Indonezja Kuchnia Malediwy Kuchnia Sri Lanka kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *