Maroko kuchnia

[Not a valid template]Kuchnia marokańska niewątpliwie wyróżnia się spośród innych kuchni arabskich. Dzieje się tak dlatego, iż Maroko przez dłuższy czas pozostawało pod wpływem innych kultur, w związku z czym chętnie adaptowało zachodnie wzorce, również te związane bezpośrednio z kulinariami.

Kuchnia marokańska wykorzystuje szeroką gamę owoców i warzyw śródziemnomorskich, a nawet niektóre spośród owoców tropikalnych. Jeśli zaś chodzi o mięsa przeważa mięso baranie i jagnięce, wołowina, kurczak, mięso wielbłądzie, królicze, a także owoce morza, które stanowią podstawowy element kuchni. Charakterystycznym elementem kuchni marokańskiej jest również obfite wykorzystywanie aromatów z marynowanych cytryn.

Przyprawy są szeroko stosowane przy przyrządzaniu marokańskiej żywności. Do najczęściej wykorzystywanych należą między innymi: szafran, mięta, oliwki, cynamon, kminek, kurkuma, imbir, pieprz, papryka, nasiona anyżu, nasiona sezamu, kolendra, szafran.

Najbardziej popularną potrawą obiadową jest rzecz jasna kuskus, który stanowi połączenie kaszy i makaronu oraz różnego typu warzyw- potrawa jest znana i lubiana na całym świecie. Z mniej znanych dań możemy wymienić Harirę, czyli tradycyjną zupę ziemniaczaną z dużą ilością zielonych warzyw; zupę soczewicową; Merguez, czyli ostre, jagnięce mięso, które jest podawane z dużą ilością warzyw; Mrouzia, czyli jedno z nielicznych dań, które prezentuje połączenie jagnięciny z orzechami i miodem. Mięso przyrządzone na słodko nie jest szczególnie popularne w Maroku. Sałatki i przystawki są dość proste do przyrządzania i opierają się na łączeniu kilku smaków. Kuchnia marokańska jest dość obfita w desery; w dużej mierze zasadza się na smakach miodowo-orzechowo-waniliowych doprawianych odpowiednio ilością kardamonu i imbiru. Do najstarszych dań deserowych zaliczamy Pastili, które jest sporządzone z mielonych orzechów arachidowych, mleka i miodu. Kuchnia marokańska jest wysoko kaloryczna i obfituje w wiele tłustych potraw. Nie jest odpowiednia dla osób, które preferują łagodne posiłki bez dodatku przypraw.

Maroko - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Maroko

Galeria
Maroko
Hotele
Maroko

Kuchnia
Maroko

Maroko
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Maroko Pogoda
Maroko
Maroko
Poradnik
Maroko
Warto
zobaczyć
Maroko
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Maroko Malediwy Kultura Polinezja Francuska Izrael Betlejem Maroko galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *