Chiny Hongkong

Hongkong znajduje się nad Morzem Południowochińskim na wschodnich wybrzeżach Chin. Miasto to zajmuje półwysep Koulun a także przybrzeżne wyspy. Port Wiktorii jest jednym z najgłębszych portów świata . Da się także zobaczyć w krajobrazie Hongkongu liczne pagórki, takim najwyższym szczytem jest Tai Mo Shan mający 958 m n .p .m.

Tutaj latem jest gorąco i wilgotno także turyści mogą narzekać na upał. Jesienią pogoda sprzyja zwiedzaniu, gdyż jest ciepło i słonecznie. Co do samego klimatu Hongkongu jest on monsunowy i zwrotnikowy.

Wśród mieszkańców ludności chińskiej coraz więcej przybywa imigrantów co sprawia, że kultury oraz religie mieszają się. Jednak zdecydowana większość należy do buddystów i taoistów. Jednak inne wiary także mają tu miejsce, gdyż rząd dał większą swobodę wyznaniową w tym kraju. Do jednych z najbardziej popularnych świąt zaliczają się Święto Smoczych Łodzi, chiński Nowy Rok czy też Święto Duchów.

Co do miejsc które warto zwiedzić w Hongkongu jest ich masa, tak samo zresztą jak w pozostałych miastach Chin. Jednym z ciekawszych zabytkowych budynków jest Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów. Jej budowę zaczęto w 1949 roku a pomysłodawcą był Rev Yuet Ka. Możemy w niej zwiedzić ponad 12 tysięcy posągów buddów a także klasztor.

Także na uznanie zasługuje Szczyt Wiktorii, które jest najwyższym wzniesieniem Wyspy Hongkong. Z jego szczytu turyści mogą podziwiać malownicze i przepiękne panoramy na Port Wiktorii oraz Kowloon. By dostać się na szczyt udostępniona jest specjalna linia tramwajowa która wznosi się 373 metry w górę. Tutaj także turyści mają zapewnione dodatkowe atrakcje, otóż na jednym z poziomów tejże wieży znajduje się londyński oddział Madam Tussauds. Tam turyści mogą podziwiać figury woskowe które prezentują ponad 100 najbardziej popularnych postaci ze świata rozrywki, sportu czy polityki.

Także znaczącym i historycznym miejscem w Hongkongu jest Plac Złotej Bauhinii, który upamiętnia ustanowienie Specjalnego Regionu Administracyjnego i powrót Hongkongu do Chin.

Miasto odznacza się swoją nowoczesną zabudową, także tym że jako jedyne posiada dwupiętrowe tramwaje. Co do budynków jednym z najwyższych i najbardziej popularnych jest siedziba Bank of China Tower. Posiada on ostre kąty, co spowodowało liczne dyskusje na jego temat.

Chiny - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Chiny

Galeria
Chiny
Hotele
Chiny

Kuchnia
Chiny

Chiny
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Chiny Pogoda
Chiny
Chiny
Poradnik
Chiny
Warto
zobaczyć
Chiny
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy kuchnia Maroko kuchnia Indonezja Kuchnia Malediwy Kuchnia Sri Lanka kuchnia

Jedna odpowiedź na „Chiny Hongkong

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *