Chiny Szanghaj

Szanghaj jest największym miastem Chin. Swoją nowoczesnością i postępem ekonomicznym dominuje nad innymi rejonami Chin. Znajduje się on nad Morzem Wschodniochińskim przy rzece Jangcy. Wchodzi on w skład czterech miast wydzielonych Chińskiej Republiki Ludowej. Miasto to dzieli na dwie części rzeka Huangpu.

Najbardziej korzystną porą do zwiedzania tego pięknego miasta są pory roku wiosna i jesień. Jest wtedy ciepło także turyści nie będą mogli narzekać. Natomiast latem temperatury przekraczają 40 °C co może stanowić problem dla wielu osób.

Rok 1990 niesie ze sobą ogromny postęp ekonomiczny i przemysłowy. Powstaje Specjalna Strefa Ekonomiczna na wschodnim brzegu rzeki Huangpu. Powstają nowoczesne metra, kwitnie gospodarka, stawiane są tzw. drapacze chmur, także wiele inwestycji Szanghaju przyczyniło się do jego tak dużego rozwoju.

Pudong jest swojego rodzaju wizytówką miasta. Jest to nowoczesna dzielnica która może poszczycić się malowniczymi budynkami które zapierają dech w piersiach. Ogromne w swej skali drapacze chmur w tym Wieża Perły Wschodu która jest najwyższym budynkiem w Chinach.

Także turyści mają bardzo wiele miejsc do zwiedzania, jedną z głównych wizytówek miasta jest główna ulica Nanjing Donglu. Przy tej o to ulicy turyści mogą zwiedzać różnego rodzaju zabytki oraz muzea. Najbardziej popularne jest Muzeum Szanghaju znajdujące się przy Placu Ludowym. Tam możemy zgłębiać kulturę, sztukę oraz dowiedzieć się wielu rzeczy i ciekawostek o Chinach.

Na nasze uznanie także zasługuje Świątynia Nefrytowego Buddy, która znajduje się w północno-zachodniej części miasta. Możemy w niej podziwiać posąg Buddy, który ma dwa metry wysokości przyozdobiony klejnotami i złotem.

Szanghaj jest także najbardziej rozwiniętym miastem w dziedzinie komunikacji i transportu. Funkcjonują w nim dwa dobrze prosperujące porty lotnicze Hongqiao i międzynarodowy Pudong. Także ciągle udoskonalane są metra, drogi szybkiego ruchu, linie kolejowe, powstaje wiele mostów i tuneli łączących miasto z wyspą Chongming.

Nie da się ukryć zwiedzając to piękne i bogate w swój dorobek miasto, że tętni ono życiem. Na pierwszy rzut oka widać prężnie działającą gospodarkę, szeroko rozwinięty przemysł a także posuwający się do przodu wzrost ekonomiczny. Szanghaj jest miastem zadbanym, nowoczesnym które przyciąga wielu turystów. O miano ekonomicznej stolicy Chińskiej Republiki Ludowej rywalizuje on tylko z Hongkongiem.

Chiny - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Chiny

Galeria
Chiny
Hotele
Chiny

Kuchnia
Chiny

Chiny
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Chiny Pogoda
Chiny
Chiny
Poradnik
Chiny
Warto
zobaczyć
Chiny
Zdrowie


Warto zobaczyć.

Włochy kuchnia Maroko kuchnia Indonezja Kuchnia Malediwy Kuchnia Sri Lanka kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *